Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka, silnik 017 brak iskry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Motorynka, silnik 017 brak iskry (/showthread.php?tid=5892)



Motorynka, silnik 017 brak iskry - Patrick345 - 09-07-2012 17:40:40

Otóż panowie mam problem ze swoją motorynką, mianowicie brakuje jej iskry. Wymieniłem praktycznie cały układ zapłonowy: cewka zapłonowa, kondensator, przewód i fajkę WN oraz świece. A iskry jak niebyło tak niema. Po przyłożeniu palca do wnętrza fajki i kopnięciu niby coś delikatnie czuć. Więc ostatnio zacząłem sie bawić ze sposobem na żarówkę i prostownik, - z prostownika na silnik, + pod jeden z końców żarówki a drugi na przewód króry odchodzi z cewki i idzie do stacyjki. Bynajmniej tak wyczytałem w instrukcji ustawiania gdzie pisano że w pewnym momencie żarówka powinna gasnąć lecz ona nawet nie mrugnie. Styki przerywacza ustawione na 0,4. Jakieś sugestie i rozwiązania tego problemu? Będę wdzięczny Smile


RE: Motorynka, silnik 017 brak iskry - pijak_pospoilty - 09-07-2012 18:11:21

-klin jest ?
-zapłon ustawiony ?
-masz podłączoną cewke do zgaszania ? jesli tak odłącz i zobacz czy będzie iskra
-0,4 to zadużo ! ustaw na 2,5 ,3,0


RE: Motorynka, silnik 017 brak iskry - gabriel0 - 09-07-2012 18:27:56

Brak przejścia z przerywacza do masy. Przynajmniej z tego co wyczytałem to tak jest. Ogólnie przerywacz nie ma połączenia z masą.


RE: Motorynka, silnik 017 brak iskry - Patrick345 - 09-07-2012 20:09:10

Klin oczywiście że jest
Zapłon, no tak na oko Undecided
Cewka do gaszenia? Znaczy się która?
Brak przejścia, zabrudzona podstawa przerywacza i podstawa iskrownika?
I takie oddzielne pytanie, czy któraś cewka lub kondensator muszą być odizolowane od podstawy czy każda część musi do niej przylegać?


RE: Motorynka, silnik 017 brak iskry - barcelxxl - 09-07-2012 22:20:28

Kondensator musi przylegać i cewki też jedyne co nie może masy dotykać to przerywacz. Przerywacz oczywiście z jednej strony dotyka masę. Tam gdzie jest cewka podłączona do przerywacza (platynek) nie powinien.