Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
zabezpieczenie sworznia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Kadet (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- Wątek: zabezpieczenie sworznia (/showthread.php?tid=5528)



zabezpieczenie sworznia - kadetmen - 25-06-2012 14:50:52

Otóż że często teraz słyszę że zabezpieczenie sworznia po porostu czasami wypada i rysuje cały cylinder , chce dowiedzieć się jak tego uniknąć .Mianowicie chodzi mi o to które zabezpieczenie jest lepsze ?To : http://www.aukcjoner.pl/gallery/007824800-.html#I1 , czy to : http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/21/09/28/2421092808 .I jak to pierwsze się zakłada ?


RE: zabezpieczenie sworznia - pijak_pospoilty - 25-06-2012 16:12:48

1 się zakłada tak ze to bez tego druta wkładasz w rowek a tym drugim dopychasz Smile
według mnie 2 jest lepsze ale niech się ktoś jeszcze wypowie Smile


RE: zabezpieczenie sworznia - papi99 - 25-06-2012 16:24:29

Drugie o wiele lepsze, mocniej przytrzyma Wink


RE: zabezpieczenie sworznia - barcelxxl - 25-06-2012 16:31:21

To drugie jest lepsze na 100%.


RE: zabezpieczenie sworznia - Zenio-16 - 25-06-2012 16:37:48

Wszystko zależy od tłoka,założysz segery do tłoka z rowkiem na okrągłe,druciane zabezpieczenia to długo nie pojeździsz!Wiem po swoim błędzie,wybiło rowek w tłoku i porysowało tuleje.


RE: zabezpieczenie sworznia - Valdi - 25-06-2012 16:51:58

Tu się z wami chłopcy nie zgodzę. Mam ogara 200, i parę razy przerabiałem te zabezpieczenia, raz w swoim i wiele razy u kolegów, w ich rometach, jawach itp. Najlepsze jest pierwsze zabezpieczenie, drucikowe. Ono jest dosyć elastyczne, więc nie sprawia kłopotów. Te drugie, pod wpływem wysokiej temperatury często pęka, rysujac cylinder i niszcząc tłok. Czasem się uda trafić na takie, że będzie ok, ale lepiej nie ryzykować, pierwsze jet trwalsze i bezpieczniejsze.


RE: zabezpieczenie sworznia - Błażej - 25-06-2012 17:32:13

Zenio dobrze pisze !

Wszystko zależy pod jakie zabezpieczenie masz tłok. Oryginały ZMD są na te pierwsze zabezpieczenia jak ktoś napisał te drucikowe.
Segera nie stosuje się z reguły bo nie ma tłoków do Rometa pod to.

Trzeba jeszcze dobrze włożyć to zabezpieczenie. To żeby osiadło w rowku to każdy wie, ale o tym że działa siła na nie już wielu nie wie, bądź nawet nie zdaje sobie sprawy jakie to ważne. Zabezpieczenie należy zsunąć tak jak jest na dole po prawej stronie na zdjęciu z aukcji. Czyli tak aby ta część wolna była w pionie. Dobrze dobrane zabezpieczenie ciasne samo się nie przestawi


RE: zabezpieczenie sworznia - fosa - 25-06-2012 18:19:18

to drugie jest lepsze wiem po własnym doświadczeniu to z drutu spadło mi i porysowało tłok i cylek musiałem tłok młotkiem wybijać z cylka


RE: zabezpieczenie sworznia - barcelxxl - 25-06-2012 18:24:33

Jeszcze nikt nie wymyślił najlepszego zabezpieczenia, więc oba są dobre.


RE: zabezpieczenie sworznia - kadetmen - 25-06-2012 19:28:49

Bo ja mam tłok zmd i będę miał współczesny sworzeń , to jakie mam dać ?


RE: zabezpieczenie sworznia - Błażej - 25-06-2012 19:38:16

Przeczytajcie co napisałem a nie pieprzycie własne teorie ! szczególnie Ty fosa

kadetmen przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem to się dowiesz. PS sworzeń nie ma nic do tego. Ważny jest tłok


RE: zabezpieczenie sworznia - Aleksander_PL - 25-06-2012 19:47:00

Ja powiem, że 1wsze jest dobre. Ten drugi, seger od razu zaznaczę,że jest mało sprężysty i twardy czyli jest przeciwnikiem tego z drucika. Jeśli się go wsadzi to czasem on się odkształca po kombinerkach i luźno lata a później ... wiadomo Smile Ja bym Ci polecał 1wszy. Dodatkowo powiem, że warto czasem zerknąć na tłok i zabezpieczenia, kola na innym forum gdy z ciekawości zdemontował cylinder okazało się,że zabezpieczenie już ledwo co się trzymało.