Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
plan głowicy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: plan głowicy (/showthread.php?tid=5521)



plan głowicy - kadetmen - 24-06-2012 23:19:41

Joł, otóż że mam 3 głowicę i tokarkę , zamierzam jedną z nich splanować .Tylko jak ?Mógłby mi ktoś to dobrze opisać ?

Z góry dzięki .


RE: plan głowicy - wojtekr35 - 25-06-2012 10:32:54

Zamontuj głowicę w tokarce, najlepiej wkręć w głowicę gwintowany pręt i drugi jego koniec do tokarki, a jak będzie się kręcić to z drugiej strony, równolegle do głowicy coś płaskiego z powierzchnią ścierną. Nie mam tokarki, nie znam się na tym, ale nie było odpowiedzi to postarałem się pomóc.


RE: plan głowicy - Stachu.G - 25-06-2012 16:39:10

Nie masz bladego pojęcia z zasady działania tokarki a się udzielasz. Nie wiem za co wy macie te rangi na tym forum chyba za miód Wink

kadetmen jaką masz tokarkę ? trójszczękową czy cztero ? Bo jak trój to będzie problem ale jest do zrobienia musisz tak rozstawić szczęki żeby kręciła się równo i zebrać odpowiednio nadmiar materiału ile tam chcesz poproś operatora tokarki na pewno ci pomoże ale jeśli nie masz uskoku na żadnej z głowic a robisz to tylko dla osiągów to idziesz w złą stronę tuningu Wink


RE: plan głowicy - kadetmen - 02-07-2012 15:16:56

Tokarkę mam 4- szczękową , tylko że ma lekkie bicie i nie wiem czy coś z tego wyjdzie Confused


RE: plan głowicy - Stachu.G - 02-07-2012 20:51:59

Konkretnie jakie ?