Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy (/showthread.php?tid=54657)



Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - wigryman - 21-04-2024 23:00:48

Witam wszystkich. Rowery, rowery, rowery... Największy sentyment - Wigry. Żałuję, że lata temu tak bestialsko katowałem je na prowizorycznych skoczniach, aż do ostatecznego uśmiercenia dwóch egzemplarzy. Z trzeciego, którego nie zdążyłem dorżnąć, wyrosłem i bez mrugnięcia okiem wykorzystałem go jako bazę do jakichś bzdurnych przeróbek. Dziś mega satysfakcję daje mi ratowanie jakiegoś biedaka ze złomowiska. W Waszych licznych postach znalazłem wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania, za co wielkie dzięki. Pozdrawiam.


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - zaz - 21-04-2024 23:48:46

To pokazuj swoje Wigry w odpowiednim.dziale . Z tego co wiem to na olx są dwa Wigry na sprzedaż w Legnicy.

Witaj kolego


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - wigryman - 22-04-2024 00:07:54

Dzięki za info o Wigrusach. Już miałem się układać do snu, ale w tym wypadku chyba odwiedzę najpierw OLX. Obecnie restauruję Wigry 1 (niespodzianka dla syna). Udało mi się kupić model z 76 roku od pierwszego użytkownika, który trzymał go w domu (miał do niego dokręcony jakiś trenażer). Na moje oko 100% części oryginalnych. Klucze w ramie oczywiście były, przyjechał też w oryginalnym pokrowcu. Stan przy zakupie 5-/5. Myślałem o szczegółowym sfotografowaniu i opisaniu tego egzemplarza, może się to przydać w odwiecznej dyskusji jakie podzespoły trafiały przy kompletowaniu egzemplarzy w danym roku. Obecnie rozebrany i odrestaurowany w jakichś 80%. Powinienem wyrobić się w jakieś 2-3 tygodnie. Obiecuję założyć ten wątek jak całość stanie na koła. Jutro postaram się wrzucić fotkę ze stanu w jakim go przytuliłem. Jezuuu.... jak kupię coś z tego OLX-a to kobieta mnie utłucze. Jak powiedziałem córce, że kupiłem składaka do renowacji, i zapytałem czy w ogóle wie co to jest, to odpowiedź była bezcenna. "No pewnie, wszyscy menele na tym jeżdżą" Pozdrawiam.


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - zaz - 22-04-2024 09:58:11

Znalazłeś. Z tego co pamiętam jest biały i czerwony ?


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - wigryman - 22-04-2024 15:04:10

Oczywiście. Oba wydają się być w bardzo dobrym stanie. Kuszące. Jedyny minus taki, że to już dość odległe wnuki Wigry 1. Ale zadzwonię i chętnie podjadę obejrzeć je w realu. Znając siebie, będę musiał stoczyć walkę sam ze sobą, żeby któregoś nie przechwycić. Bliżej zachodu słońca będę wiedział który "ja" poległ.


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - zaz - 22-04-2024 18:09:29

Wybierz któregoś który Ci się spodoba


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - wigryman - 22-04-2024 18:46:54

sorry to tylko test wstawienia fotki

[attachment=23006]


RE: Hej Rometowcy, pozdrowienia z Legnicy - wigryman - 22-04-2024 20:50:51

Witam raz jeszcze Romeciarzy.

W dziale "Nasze rowery - Użytkowe i turystyczne"
założyłem właśnie nowy wątek - "Wigry 1 z 1976 - szczegółowy opis podzespołów"
Może się przydać w ustalaniu z czego składano nasze perełki, gdy w magazynach hulał wiatr.
Zapraszam do nowego wątku.