Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela (/showthread.php?tid=54344)

Strony: 1 2 3 4


Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 27-09-2023 21:53:21

No i stało się, zakupiłem Pegaza 700 - w sumie to tylko jakiś jego zarys. Czy zwariowałem? Najprawdopodobniej tak, czy zamierzam to ratować na ideal ? Tak
Pegaz od zawsze był moim małym marzeniem
Rocznik 73, bak już wyższy zakręcany, silniczek 010. Ogólnie wydaje się być w miarę dziewiczy, nikt go nie katował po polach, nadszarpnięty tylko zębem czasu.
Jeśli wierzyć by licznikowi - lekko ponad 1000km. Na dniach zamawiam części takie jak bak, błotniki, żeby byl w miarę kompletny. Założę te części i w takim stanie będzie musiał czekać na swoją kolejke.





RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - Debesta - 28-09-2023 11:48:41

Piękny, aż się łezka w oku kręci. Widać że nie katowany, dbane było.
Ps: widziałem go na olyxie parę dni temu i się zastanawiałem kto to kupi :F ale silnik jest, oby kompletny.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 28-09-2023 12:47:41

No to widzisz, kupiłem ja Tongue
Silnik kompletny oprócz zapłonu- na półce leży z 10 zestawów z magnetem, któryś się dobierze.
Bak błotniki już do mnie jadą.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - joozek - 28-09-2023 14:04:42

Fajny. Idealny by go odremontować.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 28-09-2023 14:06:28

Też mi się tak wydaje joozku Smile

Żeby nie zakładać nowego wątku. Może ma ktoś na sprzedaż śrubę mostka kierownicy łącznie z klinem ? Sama sruba też by mnie uratowałaBig Grin


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - romek - 28-09-2023 14:40:34

No stan jest krytyczny, ale 700,705 warto ratować, 710 to już bardziej ordynarne jest choć różni się tylko przodem Wink przedni błotnik będziesz miał problem znaleźć, tylny to podejrzewam że może z Kadeta pasować. Grunt że jakis silnik jest


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 28-09-2023 14:53:49

Błotniki już są zamówione, przedni od 700 razem z mocowaniami, bak też dorwałem taki jak powinien być- wysoki zakręcany, tylny blotnik również zamówiony- wszystko od nova motors. Czasem cenami nie zachęcają, natomiast dostępnością kontaktem i czasem wysyłki jak najbardziej. A patrzac po ramie, to chyba tak ładnej w żadnym romecie nie mialem. Ograniczniki skrętu okej, nie trzeba spawać żadnych oparc stopek, gwinty również okej, wahacz prosty. Dla mnie to był aż szok.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - joozek - 28-09-2023 16:04:10

Dlatego napisałem fajny. Te modele, wymienione przez ciebie części, mają zawsze mocno zmęczone.
Jak coś to któryś błotnik, nie pamiętam czy przód/tył, mam.
Tylny warunkowo można zaadoptować od Kadeta, przedni nie.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - romek - 28-09-2023 19:34:52

To zapytam tak z ciekawości jeszcze, ile dałes ? Wink

I dwa, widzę jakiś licznik jest, a jaki przebieg ? Wcale bym się nie zdziwił jakby jego historia była taka że ktoś pojeździł trochę, coś się zepsuło, rzucił za chlew i tam w międzyczasie się biodegradując oraz oddając koła do wózka nabierał wartości.

Ps. Zdaje się że na olx widziałem klamkę odprężenika, musisz zobaczyć tylko porównaj z tematem joozka żeby czasem nie kupić klamki od rowera bo są podobne


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 28-09-2023 20:08:54

Dziękuję za informację z klamka - właśnie na nią patrze na olx.
Jeśli chodzi o przebieg, pisałem w 1 poście ze lekko ponad 1000km. Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne. Linka predkosciomierza jest dalej przy liczniku. Jeśli chodzi o jego historie - wydaje mi się tak samo. Zwłaszcza że tak jak wspomniałem, linka została przy liczniku, jest odpięta tylko od ślimaka przy zabieraniu kół. Tak samo sprawa wygląda z tyłem. Brakuje klina prawego pedała, oraz dzwigni do pręta hamulca która przychodzi na ten walek pedałów. Tak jakby ktoś przy wyciąganiu tylnego koła zamiast rozpiąć pręt postanowił wyciągnąć to z blaszka, a potem tylko tak o zalozyl pedal na swoje miejsce.
Jeśli chodzi o cenę, dałem niecały 1000zl łącznie z wysyłką na palecie. Miałem ponad 300km więc cena za paletę wyszla by tyle samo co paliwo A zaoszczędziłem na czasie.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - romek - 28-09-2023 21:03:32

Niby drogo a niby nie. Na pewno zabawka dla kogoś kto wie z czym to jeść. Dźwignia do hamulca 99,9 procent że będzie od Komara pasować, a kliny kupisz w rowerowym Wink


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 29-09-2023 13:21:38

Ściągnąłem dziś cylinder z Pegaza z ciekawości. Łatwo nie było, zastany piorun jak nie wiem. + taki, że wał sie ruszał. Na początku załamka, potem po całkowitym ściągnięciu i delikatnym przeszlifowaniu narośli rdzy która była nad tłokiem - widzę światełko w tunelu i w to, ze tuleja wyda - chociaż na 3 wymiar, bo teraz jest nominał. Napisałem do Wojtali co i jak, czekam na info czy jest sens to wysyłać. Ciekawostka - górna śruba silnika ( w karterach, nie ta od głowicy ) nie jest śrubą tylko ośką, z dwóch stron nakrętka. Nie wiem czy tak było fabrycznie, ale chyba przy tym zostanę, ośka pójdzie w ocynk bo gwinty ma okej.




RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - romek - 29-09-2023 18:26:28

Na 40mm powinno dać radę jeszcze


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - MotoPasjonat - 29-09-2023 18:40:46

Generalnie wszystko co widać, to nie jest przeżarte w żeliwie, tylko nalot. Wydaje mi się że papierem doszlifowałbym to na rowno, ale nie chce kombinować.


RE: Pegaz 700 " Siedemsetka " 73' Marcela - łogór 200 - 29-09-2023 19:29:37

Honowniczke se pan kup na wiertarkę,jak się Pan uprzesz się to i szlif nawet nia zrobisz