Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy (/showthread.php?tid=54290)



Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - Kacper_R - 26-08-2023 19:13:15

Witam panowie ostatnio malowałem mojego komara i leżał on tak z miesiąc i dziś patrzę że ma odpryski na lakierze nic z nim takiego nie robiłem leżał pod przykryciem, moje pytanie jest takie co na to poradzić? niestety odpryski są w widocznych miejscach.

Dodaje zdjęcia

A drugim problemem jest to że po malowaniu powierzchnia jest dosyć chropowata i czy też można coś z tym robić wydaje mi się że jest to efekt tak zwany "skórka pomarańczy"

Dziękuje za pomoc w góry i pozdrawiam


RE: Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - bkrukl - 26-08-2023 21:17:34

Odpryski same się nie robią.
Musiało być stuknięte. No chyba że zwazył się lakier ale wtedy to inaczej wygląda.
Co do skórki pomarańczy to słabej jakości zdjęcia ale jak sama nazwa wskazuje jeśli przypomina skórkę pomarańczy to to to.
Możliwych powodów jest wiele zaczynając od sprzętu, wilgotności, temperatury, a kończąc na jakości lakierów, przygotowaniu materiału i wprawnej ręki malarza.


RE: Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - Kacper_R - 26-08-2023 23:33:08

(26-08-2023 21:17:34)bkrukl napisał(a):  Odpryski same się nie robią.
Musiało być stuknięte. No chyba że zwazył się lakier ale wtedy to inaczej wygląda.
Co do skórki pomarańczy to słabej jakości zdjęcia ale jak sama nazwa wskazuje jeśli przypomina skórkę pomarańczy to to to.
Możliwych powodów jest wiele zaczynając od sprzętu, wilgotności, temperatury, a kończąc na jakości lakierów, przygotowaniu materiału i wprawnej ręki malarza.

No dobrze ale jak temu zaradzić


RE: Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - Ryoko Yuki - 27-08-2023 01:57:16

(26-08-2023 21:17:34)bkrukl napisał(a):  No dobrze ale jak temu zaradzić

Prawdopodobnie będziesz musiał najpierw wypełnić powstałe ubytki (np. szpachlówką) odpowiednio wyrównać na gładko z powierzchnią lakieru i poprawić tym samym kolorem, albo usunac powłokę lakierniczą na całym elemencie i lakierowac na nowo. Nic innego nie wymyślisz.

Nie wiedziałem tego na żywo, ale pozwolę sobie - zakładając samoistne odpryski - że jeśli tak się faktycznie dzieje to i tak Cię czeka nowe malowanie, bo przy tym lakierowaniu coś poszło nie tak i powłoka, którą masz długo się nie ostanie...
A na drodze warunki nie sprzyjają delikatnym lakierom.


RE: Odpryski na lakierze i skórka pomarańczy - Michał - 27-08-2023 23:57:34

To jest akryl/baza + bezbarwny?