Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Pony] Jaki olej do motorynki? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: [Pony] Jaki olej do motorynki? (/showthread.php?tid=54263)



Jaki olej do motorynki? - Romeciarz:) - 10-08-2023 02:22:25

Jaki olej będzie najlepszy do motorynki? Jeden mi powiedział, że najlepszy będzie pełen syntetyk, ja zawsze lałem pół, jaką mieszanke lejecie? na dotarcie i normalnie do jazdy.


RE: Jaki olej do motorynki? - romek - 10-08-2023 08:25:34

Temat rzeka i kij w mrowisko bo jeden ci napisze że najlepszy mixol a drugi że Motul

Akurat ja jestem w tej drugiej grupie, leje Motul 510, nie jest to drogi olej zwłaszcza jak zamówisz w inter carsie, mieszanka 1:30 cały czas


RE: Jaki olej do motorynki? - Norweski Zomowiec - 10-08-2023 08:25:55

do mieszanki, nieironicznie pełny syntetyk będzie najlepszy


co prawda jest droższy, ale sam znalazłem dość tani i pełny syntetyk olej oraz z dobrymi parametrami Shell Advance Ultra 2T
https://allegro.pl/oferta/shell-advance-ultra-2t-1l-13280729217


minus ze jest bezbarwnym olejem


RE: Jaki olej do motorynki? - Dawdzio - 10-08-2023 19:22:38

Mixol jest w pełni wystarczający. Proporcje jak w instrukcji. Chcesz płacić za olej więcej - nikt Ci nie zabroni.


RE: Jaki olej do motorynki? - Bob_Harley - 10-08-2023 22:15:14

Powiem pare słów od siebie: do Ogara 200 długo lałem półsyntetyk OrlenOil - efekt był taki że juz po kilkuset km od czyszczenia wydechu zaraz był znów zarzygany na czarno, tak samo dużo nagaru było na tłoku i głowicy. Teraz od 600km leje pełen syntetyk Castrol 2T i wydech jest czyściutki, nie wiem tylko jak z tłokiem bo nie zaglądałem. Żeby była jasność, olej zmieniłem po kapitalnym remoncie gdyż nie powinno sie zmieniac z olejów mineralnych lub polsyntetycznych na full syntetyk, bo moze wypłukiwac zgromadzony wczesniej nagar i uszkadzac np. gładź cylindra - tak słyszałem przynajmniej.


RE: Jaki olej do motorynki? - Romeciarz:) - 10-08-2023 23:55:16

kupilem jakis pelen syntetyn za 60zl sprawdze jak sie bedzie sprawdzal
a co do mixola itp, mi nie chodzi o cenie tylko o jakosci!!!! Ja chce kupic olej porzadny a nie tani (nie chce nikogo obrazic ale mowie jak mysle)

A, czyli setka na 3 litry bedzie dobrze


RE: Jaki olej do motorynki? - Dawdzio - 11-08-2023 00:13:21

Jakość przy tak niewysilonych silnikach nie ma najmniejszego znaczenia dopóki nie lejesz Kujawskiego. Cokolwiek wlejesz będzie dobre, oby coś go smarowało.


RE: Jaki olej do motorynki? - tomangelo - 11-08-2023 00:47:57

Czynnikiem może być czas jazdy. Przy pyrkaniu "wokół komina" niewielkich odległości dziennie jakość oleju może mieć większe znaczenie, gdyż proces wypalania nagaru może być zbyt krótki w przypadku bardziej nagarogennych silników. Jeśli wiemy że silnik będzie dobrze dogrzany i na pewno będzie wypalać nagar - można lać tańszy. Inaczej warto chyba dołożyć trochę, zwłaszcza że w takich warunkach będzie tego oleju ubywać mniej, co z kolei przełoży się na mniejsze obciążenie budżetu kupnem oleju.


RE: Jaki olej do motorynki? - łogór 200 - 11-08-2023 15:48:41

To ja się wypowiem się coś od siebie,ze jak już lejecie polsyntetyki i syntetyki,warto zwrócić uwagę czy olej jest przystosowany do robienia mieszanki

Cześć olejów syntetycznych i pół syntetycznych jest wyłącznie do dozownika


RE: Jaki olej do motorynki? - elmer - 12-08-2023 10:25:03

A ja mam pytanie chociaż mógłbym sprawdzić sam, ale zapytam Wink
Od kiedy wróciłem do zabawy w Komary i Ogary leję Mixol a moje pytanie brzmi:
Czy zapach spalin jest taki sam jak na tych "nowych olejach" jak na Mixolu? :-)


RE: Jaki olej do motorynki? - romek - 12-08-2023 19:20:32

Ogór to fakt masz rację często pomijany, sam o tym zapomniałem ale sprawdzałem wcześniej na etykiecie i Motul 510 ma napisane pre-mix czyli się nadaje do rozrabiania

Odpowiadając na twoje pytanie Elmer to jest różnica, na Motulu mniej śmierdzi i mniej kopci, dla mnie to mała wada ale dla niektórych zaleta