Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart (/showthread.php?tid=54155)



Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - Astec - 29-06-2023 12:13:10

Witajcie,
Stałem się posiadaczem glebogryzarki Robi Dezamet z silnikiem od Rometa Charta. Stała nie przepalana przez wiele lat. Próby uruchomienia doprowadziły do jednego wniosku - słaba iskra. Jeden z lokalnych magików stwierdził niepoprawne podłączenie instalacji od cewki zapłonowej przez moduł do cewki WN. Starałem się odczytać coś ze schematów i poprawić podłączenia. Niestety brak wiedzy technicznej doprowadził do całkowitego braku iskry, mimo, że wcześniej była (słaba, ale była). Wniosek jest jeden - coś źle podłączyłem. Mógłby ktoś bardzo łopatologicznie wytłumaczyć co zrobiłem źle i jak to podłączyć poprawnie. Wstawiam zdjęcia układu zapłonowego.


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - wazniak96 - 30-06-2023 12:42:55

Przekładałes piny w kostce? Zielony kabel (czyli zasilanie) idzie na masę. Totalnie się to wszystko nie zgadza z tym co ja mam u siebie.


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - tramwajarz - 30-06-2023 22:11:01

(29-06-2023 12:13:10)Astec napisał(a):  Witajcie,
Stałem się posiadaczem glebogryzarki Robi Dezamet z silnikiem od Rometa Charta. Stała nie przepalana przez wiele lat. Próby uruchomienia doprowadziły do jednego wniosku - słaba iskra. Jeden z lokalnych magików stwierdził niepoprawne podłączenie instalacji od cewki zapłonowej przez moduł do cewki WN. Starałem się odczytać coś ze schematów i poprawić podłączenia. Niestety brak wiedzy technicznej doprowadził do całkowitego braku iskry, mimo, że wcześniej była (słaba, ale była). Wniosek jest jeden - coś źle podłączyłem. Mógłby ktoś bardzo łopatologicznie wytłumaczyć co zrobiłem źle i jak to podłączyć poprawnie. Wstawiam zdjęcia układu zapłonowego.

tam nie ma żadnego silnika charta,co najwyżej detale zapłonu i gaznik


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - Astec - 30-06-2023 23:13:06

(30-06-2023 12:42:55)wazniak96 napisał(a):  Przekładałes piny w kostce? Zielony kabel (czyli zasilanie) idzie na masę. Totalnie się to wszystko nie zgadza z tym co ja mam u siebie.

Tak, w sumie to zmieniałem wszystko. Nawet nie wiem czy kolory kabli się zgadzają z tym co było pierwotnie.


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - wazniak96 - 01-07-2023 08:23:38

To ciekawe czy czegoś już nie upaliłeś. Później podeślę Ci wszystko co i jak.


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - Astec - 01-07-2023 08:29:17

(01-07-2023 08:23:38)wazniak96 napisał(a):  To ciekawe czy czegoś już nie upaliłeś. Później podeślę Ci wszystko co i jak.

Super, byłbym bardzo wdzięczny Smile


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - wazniak96 - 04-07-2023 15:01:53

Sorki. Trochę się plany pozmieniały i nie miałem wcześniej czasu. Poniżej twoje zdj z opisem jak to u mnie wygląda


Edit. Z resztą patrząć dokładnie na moduł nawet jest opisane co i jak :facepalm:

Patrząc na zdj masz też podokładane kable róznych kolorów. Przy opisie posługiwałem się kolorami kabli przy isrowniku.


RE: Podłączenie układu zapłonowego - Romet Chart - Astec - 04-07-2023 23:02:31

Dziękuje bardzo. Jednak są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie. Teraz juz wiem co zrobiłem źle, jutro będę poprawiał.
Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiamSmile