Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Biała Karta przed remontem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Biała Karta przed remontem (/showthread.php?tid=53551)



Biała Karta przed remontem - KajtekŁużycki - 26-08-2022 14:55:30

Cześć

Czy mogę uzyskać biała kartę przed generalnym remontem motocykla i wykonać remont jak otrzymam wpis ?


RE: Biała Karta przed remontem - wazniak96 - 26-08-2022 15:14:35

Tylko po co robić białą kartę przed remontem motocykla? Pamiętaj, że przed rejestracją wymagany jest jeszcze przegląd zerowy więc motocykl musi być sprawny technicznie.

Remonotować po otrzymaniu wpisu jak najbardziej można aczkolwiek nie można zmieniać takich rzeczy jak kolor etc. Prace powinny obejmować czynności mające na celu utrzymanie bądź poprawę stanu zabytku nie zmieniając jego formy.


RE: Biała Karta przed remontem - KajtekŁużycki - 26-08-2022 15:59:01

(26-08-2022 15:14:35)wazniak96 napisał(a):  Tylko po co robić białą kartę przed remontem motocykla? Pamiętaj, że przed rejestracją wymagany jest jeszcze przegląd zerowy więc motocykl musi być sprawny technicznie.

Remonotować po otrzymaniu wpisu jak najbardziej można aczkolwiek nie można zmieniać takich rzeczy jak kolor etc. Prace powinny obejmować czynności mające na celu utrzymanie bądź poprawę stanu zabytku nie zmieniając jego formy.

A jak jest czarny kolor i chce pomalować na czarny to można ?


RE: Biała Karta przed remontem - wazniak96 - 26-08-2022 16:20:30

Z tego co wiem to można. Po to jest możliwa rejestracja na żółte blachy aby można bnyło z takich pojazdów korzystać, a wiadomo, że korzystając z pojazdu przez X lat nie unikniemy korozji czy zniszczeń lakieru.

Z tym kolorem to też nie do końca chyba prawda, że nie można zmieniać. Kwestia poinformowania konserwatora zabytków ale tutaj niech się wypowiedzą osoby, które na żółtych blachach jeżdzą.


RE: Biała Karta przed remontem - KajtekŁużycki - 26-08-2022 17:03:15

(26-08-2022 16:20:30)wazniak96 napisał(a):  Z tego co wiem to można. Po to jest możliwa rejestracja na żółte blachy aby można bnyło z takich pojazdów korzystać, a wiadomo, że korzystając z pojazdu przez X lat nie unikniemy korozji czy zniszczeń lakieru.

Z tym kolorem to też nie do końca chyba prawda, że nie można zmieniać. Kwestia poinformowania konserwatora zabytków ale tutaj niech się wypowiedzą osoby, które na żółtych blachach jeżdzą.

Bardziej chodzi mi o samo zgłoszenie przed remontem bo wszyscy zgłaszają już po remoncie a ja chce przed


RE: Biała Karta przed remontem - Norweski Zomowiec - 26-08-2022 17:32:35

W białej karcie są zdjęcia motocykla jak faktycznie wygląda - i tak musi wyglądać PO WYDANIU
żółtych tablic


jakiekolwiek gruby remont musisz zgłosić konserwatorowi zabytków, po uzyskaniu żółtych tablic i uzyskać jego zgodzę! - to wszystko zabiera czas



Zrób najpierw generalny remont, potem białą kartę


Biała Karta przed remontem - wojakrob - 27-08-2022 18:33:06

Swojego Komara w stanie wizualnie kiepskim zgłosiłem przed remontem.
Co więcej, w białej karcie wpisałem, że kolor aktualny nie jest oryginalny, bo spod czerwonego widoczny jest granatowy.
Tablica już jest ( na razie duża, e przyszłym roku wymienię na małą), a potem remont i przywrócenie oryginalnego koloru.
Następnie zgłoszenie w formie dodatkowych wkładek do białej karty ze zdjęciami w stanie po remoncie