Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Smar do lag. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Smar do lag. (/showthread.php?tid=53359)



Smar do lag. - dimmus - 13-06-2022 17:11:18

Zmieniam tuleje w lagach, mam już dopasowane, w środę chciał bym poskładać. Napchać jakiegoś smaru do środka, czy powinno to pracować na sucho? Tulejki czarne z gmoto.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Smar do lag. - Piotrekdriver1 - 13-06-2022 18:19:55

Musisz nasmarować lagi i dać smar też na sprężyny.


RE: Smar do lag. - Spaceman164 - 13-06-2022 18:36:50

Dokładnie jak Piotrek mówi, sprężyny również warto żeby nie pordzewiały po latach, jeżeli będziesz Ogarem często jeździł to co jakiś czas możesz zdejmować te gumowe osłonki amortyzatorów i przesmarować lekko pędzlem. Zawsze to coś daje jeżeli się dużo lub często jeździ.


RE: Smar do lag. - romek - 13-06-2022 18:45:43

Trzeba dać smaru tak od serca, piszesz że masz dopasowane a nie złożone ? To cię zasmucę , nie masz dopasowane Smile jak wsadzisz tulejkę do środka to się ściśnie i nie wsadzisz golenia. Zaopatrz się w wiertło łopatkowe do drewna 25mm i nim bez problemu rozwiercisz tulejkę po wbiciu.


Smar do lag. - dimmus - 13-06-2022 19:08:39

Dzięki za info. Smar do łożysk będzie dobry? Jak się zbiegną po nabiciu to "przestrugam" rozwiertakiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


RE: Smar do lag. - romek - 13-06-2022 19:40:51

Tak będzie ok


RE: Smar do lag. - Piotrekdriver1 - 13-06-2022 20:34:58

W instrukcji ogara jest napisane żeby smarować lagi i sprężyny co 4000km albo raz do rokuBig Grin


RE: Smar do lag. - joozek - 14-06-2022 18:12:17

Nie dawaj dużo smaru, jak się zrobi ciepło wypłynie i będzie ściekał. Do tego złapie kurz, piach i jak papier ścierny zetrze chrom. Najpierw wyczyść wszystko porządnie, np ropownica. Potem do sucha, szmata na pręcie i wiertarka. Tuleje wprasuj na sucho, potem rozwiertakiem. Bdb będzie smar miedziany, nie ścieka i lekko obeschnie. Do rur najlepiej w sprayu, na sprężyny pędzelkiem, tylko je pokryc. Lagi, tuleje I gumy silikonem,, najlepiej technicznym.