Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z ramą Ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Problem z ramą Ogar 205 (/showthread.php?tid=53111)



Problem z ramą Ogar 205 - jakubekM780 - 12-03-2022 12:10:19

Witam.
Jakiś czas temu kupiłem ramę do Ogara 205. Niestety jest pęknięta w kilku miejscach i to jest powodem pisania wątku. Rama tradycyjnie pęknięta w standardowych dla Ogara miejscach czyli:
-mocowanie silnika,
-ogranicznik stopki centralnej,
-tuleja wahacza w miejscu spawu do ramy.
I właśnie powstaje pytanie, czy opłaca się spawać (jak spawać to i pewnie malować).
Z tym ogranicznikiem to by się przydało go odciąć, wyrównać i na nowo spawnąć po krawędziach. A z tą rurą co wchodzi w nią oś wahacza to te spawy raczej tylko poprawić. Oprócz tych rzeczy jeden z chwytów silnika (ten co ma pęknięty spaw) jest krzywy tak, jakby ktoś kopnął go, on się cofnął i pękł spaw. Napiszcie, czy jest to opłacalny zabieg, czy mam kupić ramę w dobrym stanie. Załączam zdjęcie tego pęknięcia mocowania silnika, z góry przepraszam za bałagan na zdjęciu (tam gdzie je robiłem było bardzo mało miejsca).



RE: Problem z ramą Ogar 205 - Norweski Zomowiec - 12-03-2022 19:16:40

rama z papierami?


RE: Problem z ramą Ogar 205 - Motokamel - 12-03-2022 19:48:07

Najlepiej zapytaj spawacza za ile Ci to wyprowadzi do stanu jak chcesz mieć zrobione i porównaj z cenami ram.
Weź też pod uwagę, że przy zakupie zdalnym możesz różnie trafić. Tym bardziej, że ogranicznik stopki rzadko kiedy nie wymaga ingerencji.


RE: Problem z ramą Ogar 205 - jakubekM780 - 12-03-2022 20:38:12

Rama bez papierów. Możliwe, że spawaczem będzie znajomy, który zrobi to za pół darmo. O to czy się opłaca chodziło mi w sensie, że opłaca się bawić w spawania, prostowania, czy lepiej kupić dobrą ramę za tam powiedzmy 250 zł?


RE: Problem z ramą Ogar 205 - romek - 13-03-2022 09:30:54

Ja bym i tak ratował, tego już nie przybędzieSmile


RE: Problem z ramą Ogar 205 - wazniak96 - 13-03-2022 14:30:40

Popieram Romka. Dołożysz trochę grosza do tych 250zł i kupiłbyś jakąś małą spawarkę co spokojnie do takich prac się sprawdzi, a i w przyszłości się przyda Wink

Stan lakieru i tak nie wygląda na zbyt dobry, ale takie odpryski, zaprawki etc reż mają swój urok. Coraz ciężej znaleźć coś w oryginale co nie byłoby grzebane albo malowane.


RE: Problem z ramą Ogar 205 - jakubekM780 - 13-03-2022 20:02:48

Lakier najgorszy od spodu ramy (na wahaczu), trochę rdzy. Spawarki narazie nie będę kupował, ale znajomy (dość dobry spawacz) to może zrobi.