Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Śruby cynkowane czy nierdzewne - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Śruby cynkowane czy nierdzewne (/showthread.php?tid=52176)



Śruby cynkowane czy nierdzewne - wojakrob - 25-05-2021 11:16:50

Na portalach sprzedażowych można kupić zestawy śrub, nakrętek, podkładek m. in. do Komarów.

Dostępne są 3 wersje: cynkowane, nierdzewne, nierdzewne z polerowanymi łbami (usunięto oznaczenia z jakiego materiału wykonano śruby).

Zastanawiam się jaki zestaw wybrać - zakładam, że w oryginale nie było nierdzewnych (koszty, braki PRL) a zamierzam robić "na zabytek".
Ale kusi INOX - brak korozji na wiele lat

Jakieś sugestie?


RE: Śruby cynkowane czy nierdzewne - Deecuu - 25-05-2021 11:28:03

ja bym zakładał nierdzewne, fakt nie jest to oryginalnie ale ładnie wygląda i masz pewność, że nie skoroduje co będzie cieszyć oko dłużej


RE: Śruby cynkowane czy nierdzewne - wazniak96 - 25-05-2021 14:19:37

Na komarku założyłem ocynk, teraz zamówilem z nierdzewki ii... nie widzę dużej róznicy jeśli chodzi o kwestie estetyczne. Także jeśli zależy Ci na estetyce to brałbym te polerowane.


RE: Śruby cynkowane czy nierdzewne - nie_mientki - 27-05-2021 10:30:56

Myślę, że w ogólnym rozrachunku nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli odnawiasz porządnie, to zanim tam się coś stanie to minie sporo lat. Kiedyś upalano je w każdych warunkach, śnieg, deszcz, błoto...i po kilkudziesięciu latach odkręcenie wymaga co najwyżej WD40, w najgorszym przypadku zerwiesz i wymienisz.

Kup co tańsze, co ładniejsze, co szybciej będziesz miał w ręku, znajdź sobie priorytet i się go trzymaj.


RE: Śruby cynkowane czy nierdzewne - seler1500 - 28-05-2021 22:46:20

Na pewno nie zakładaj tych na wagę z casto czy obi. Kilka dni jazdy w błocie/po mokrym asfalcie i ruda je wcina. Ocynk płatkowy jest ok, tanie z galwanicznym to się najwyżej do wnętrza domu nadają.