Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem (/showthread.php?tid=51514)



Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Młodziak - 14-12-2020 13:15:53

Witam, tak jak w temacie na wolnych obrotach i przy dodaniu gazu olej sączy się miedzy glowicą a cylindrem. Zgasiłem motorynke i sprawdziłem stan oleju, powinno być tak że odkręca się śrubkę kontrolną to powinien olej wypłynąć choć trochę, a mi nawet po przechyleniu nie wypłynął. Prawie cały olej się przepalił albo uciekł podejrzewam że to pierścienie się zużyły i przepuszcza olej, ale posłucham się was.


RE: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - bkrukl - 14-12-2020 14:49:49

Żeby olej dostał sie pod głowice, musiały by paść i simmering od strony sprzęgła, i pierścienie...
Jaki kolor tego oleju? Gęsty czy rzadki?
Może złą mieszanke robisz?
Co z odpalaniem? Normalnie odpala i ma siłę?
Może uszczelka pod głowicą walnięta lub o zgrozo sylikon?


RE: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Dawdzio - 14-12-2020 15:35:59

Ale Ty wiesz, jak działa silnik dwusuwowy? I jaką rolę spełnia olej w Twoim silniku?


RE: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Młodziak - 14-12-2020 16:57:41

(14-12-2020 15:35:59)Dawdzio napisał(a):  Ale Ty wiesz, jak działa silnik dwusuwowy? I jaką rolę spełnia olej w Twoim silniku?

Ehh, tak po prostu zapędzilem się od razu pomyślalem o tym.

(14-12-2020 14:49:49)bkrukl napisał(a):  Żeby olej dostał sie pod głowice, musiały by paść i simmering od strony sprzęgła, i pierścienie...
Jaki kolor tego oleju? Gęsty czy rzadki?
Może złą mieszanke robisz?
Co z odpalaniem? Normalnie odpala i ma siłę?
Może uszczelka pod głowicą walnięta lub o zgrozo sylikon?

Olej jest koloru lekko czarnego, rzadki, mieszankę robię tak że na 0,5 paliwa wlałem 16 ml oleju 1:25. Aha i normalnie odpala po postoju za 3 kopem i jedzie tak jak zawsze jechała czyli dobrze


RE: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Dawdzio - 14-12-2020 17:19:10

To raczej nie olej, a nagar. Gdzieś masz lekką nieszczelność między głowicą a cylindrem. Oleju do skrzyni dolej i kontroluj. Być może spala, albo po prostu gubisz po drodze.


RE: Motorynka romet pony Cieknący olej między głowicą a cylindrem - Młodziak - 14-12-2020 17:34:25

(14-12-2020 17:19:10)Dawdzio napisał(a):  To raczej nie olej, a nagar. Gdzieś masz lekką nieszczelność między głowicą a cylindrem. Oleju do skrzyni dolej i kontroluj. Być może spala, albo po prostu gubisz po drodze.
Ok muszę dokładnie to przejrzeć. Dzięki