Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa 50 mustang, kondzia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Jawa 50 mustang, kondzia (/showthread.php?tid=5135)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - komarinho - 26-06-2013 23:29:48

no fajny, dwuosobowy motorek do latania Smile


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 26-06-2013 23:39:41

no Czasami jakąś panne można podwieźć :F haha


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - Rometowiec1 - 27-06-2013 16:12:42

Witam.Bardzo ładna Jawa.mam pytanie czy jest dosyć szybka i czy dobże sie ją prowadzi ?


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 27-06-2013 22:51:55

No dość szybka :F, no to zalezy dla kogo jaka prędkość, no jak sie dobrze bujnie nie ma wiatru to 70 pojedzie, ale tak na trase bez problemowo można utrzymać 60 km/h, Prowadzi się dobrze, no ale zawieszenie jest dosyć twarde, no i po dłuższej jeździe po dziurach da się to odczuć, ale po równych drogach jest ok


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - Marwerick - 28-06-2013 20:47:18

ale w jawach jest chociaż dość niezła kanapa


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 30-06-2013 11:05:26

No prawda, jest na czym siedzieć, w 2 osoby miejsca nie brakuje :F,

W piątek po zakończeniu szkoły pojechałem zawieść świadectwo, wyniki, karte zdrowia do nowej szkoły, no i przy okazji zabrałem gotówkę, no to po drodze do sklepu po pare gadżetów



Ale no powiedzcie mi co tu tyle kosztuje :F że wyszło ponad 100 zł :F, no ale tu 10 tam 20 no i sie uzbiera Smile,

Jak widać bezpieczeństwo przede wszystkim, już sama zakrętka na butelce nie wystarcza :F



Spuściłem olej Big Grin, no i szok, musiała się woda dostać, no albo już tak mocno spracowany ten olej Tongue



NIe wiem jak to się stało, no ale zrobiłem w piąek 40 km :F, nie wiem jak gdzie i kiedy, no ale tle jest, Nie przemyślałem wyboru szkoły :F która jest na drugim końcu miasta Big Grin haa


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 04-07-2013 20:09:17

Pryszłą oczekiwana opona, tamta już mnie dosyć mocno wkurzała, szczególnie w 2 osoby, no ale wiadomo polskie stomilowskie opony są mega twarde, to znająć życie, dętke przyszczypłem, no i musiałem kleić opone założyłem, no i skręciłem w jawke i dzida, jade z 15 km/h hamulec, a tu jak trzasło, coś i pedał hamulca spadł :F, patrze na tył, a to gówno co sie daje na bęben i wachacz podczas przykręcania jakoś mi to spadło, no i ten dół dźwigni sie pokrzywił :F, no i pękło takie gówno co sie na linkę wkłada, ale zrobiłem no i działa :F, no ale za gapowe się płaci,

Co do opony no to good, w miarę przyczepna, po pisaku jest spoko, w porównaniu do stomilowskiej, jak depnę hamulec i koło się w lecze to teraz kwiczy :F bo stomil był cichy i nie piszący radocha




RE: Jawa 50 mustang, kondzia - chart21050 - 04-07-2013 20:47:54

Big Grin Fajna Guma Big Grin jaka to szerokość ?


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 04-07-2013 21:42:21

Ta nowa na tyle to 16x2,75, a na przodzie mam 16x2,5, przód niby pirrelli, ale jakoś chyba twardsza guma, estem ciekaw jak by sie spisałą na przodzie


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - alek736 - 04-07-2013 21:48:18

Fajna oponka,ile dałeś?


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 04-07-2013 22:01:23

65 zł, do tego 15 zł wysyłka, i 2 szpilki cylindra 2 zł, w sumie 82 zł. na droższe nie mam kasy


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - Quake96 - 04-07-2013 22:45:11

Widzę z hamulcem miałeś podobną przygodę jak ja. Z tym, że mi pękł spaw (tak, ktoś tam spawał...) na łączeniu tego "płaskownika" z dźwignią (tam gdzie normalnie jest śrubka 13). Jak poleciałem na trójce w pole to hoho Big Grin


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 04-07-2013 23:18:06

ja na szczeście szybko nie jechałem, no i przednim sie uratowałem Smile, bo to krzyżówka była :F,

Ale to huk był nie miłosierny, taki strzał jak z wiatrówki Big Grin, teraz wziąłem takie wielkie żabki i wyprostowałem to chyba spoko, bo już sie kopka nie haczy o dźwignię hamulca,

Ostanim czasem, miałem przyjemność jechać ogarem 200 i jawą 50 kaczką, no i wrażenia

Ogar 200: Bardzo dosyć mocno zdezelowany, choć jeździ i odpala, jak go odpaliłem, uświadomiłem sobie że moja jawka jest cicha, choć jest głośna :F, Dalej wsiadłem, biegi ciężko wchodziły, sprzegło ciągło, ale z mocą nie najgorzej, ale już słyszałem że wał ma luz góra dół, bo delikatnie stukał o głowice, dalej, łancuszek sprzegłowy rozciągnięty, to sie słyszy, mam porównanie do swojego silnika, no to mój miód malina, jest naprawdę różnica,

Kaczka:, no mocy jej było kupe mniej jak w mojej jawce, również była głośna, ale kierować to się śmiesznie kierowało, bo tak się cieżko kręci kierownicą że aż fajne podczas jazdy Smile, kolega wziął moją jawke, no i powiedział że jest róźnica, zaoferowałem mu przegląd i ogarnięcie jego ( prawie, w sumie jego wuja sąsiada) kaczki, będzie chciał to się zrobi, głównie poskręcać wszystko, i gaxnik przejrzeć bo przelewa

Zawsze myslałem że moja jawka nie jest taka dopracowana, ale po przejechaniu się tamtymi sprzetami jest do nich idealnie , wszystko działa jak należy robi kilometry i się puki co nie psuje,


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 06-07-2013 00:19:50

Taki mały film, taki lichy film, prawie telefon zgubiłem, ale nie, złapałem :F musze kiedyś nagrać coś lepszego,

http://www.youtube.com/watch?v=JcCcqDdadzM


RE: Jawa 50 mustang, kondzia - kondzio310 - 19-07-2013 15:43:42

Dzisiaj byłem w mieście, po telefon z gwarancji (po tygodniu do odbioru radocha) i po łożyska,

Więc telefon odebrałem, pojechałem do sklepu z łożyskami no i kupiłem 2 Fag-i i jedno polskie, do tego simmering 26x16 i coś w stylu silikonu ale to nie silikon, nie miał nic innego to brałem to , już dawno miałęm kupić te łożyska, bo sobie silnik skompletowałem z moich gratów i kupiłęm pare gadżetów i można składać, zawsze możę sie przydać, albo kto wie może go do ramy wpakuje,



No ale po zakupach, mówie pojade do KFC-a bo w domu nikogo nie ma, to coś trzeba zjeść, dojeżdam a tu kapeć, normlanie mam pecha do tylnego koła, no ale co zostawiłęm grata no i sie najeść, w kfc wi fi jest za free to szybko najbliższy serwis wulkanizacyjny no i pchałem, dopchałem, powiedział że nie robi motorów, no to mówie że sam zrobi pan aby zaklei, no i do roboty sie zabrałem, no i wyciągnałem opone i patrze czy nie ma czegoś no ale jest kawałek druta :F z 5 cm Big Grin



No to zaklejone, złożone i do domu, jawka sie ułożyła bo na 2/3 manety miała 65km/h fakt że z wiatrem Big Grin ale fajnei sie jechało, pod wiatr full maneta i nie więcej jak 60km/h ale to już mocno wiało Big Grin