Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
nie ściekające paliwo.... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: nie ściekające paliwo.... (/showthread.php?tid=51160)

Strony: 1 2 3


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 02-10-2020 19:36:33

te określenie "lekkie szarpnięcie" to dwuznacznie rozumiem



Jeżeli silnik jest na obrotach, ale bieg wypada i ponownie wchodzi, to świadczy w najlepszym razie o regulacji wodzika lub sprawdzeniu automatu zmiany biegów, a w najgorszym o zużytych zębach przesuwki w silniku i rozpołowieniem silnika, w celu wymiany przesuwki. A jak silnik gwałtownie spada z obrotów i znów się pojawiają, to może świadczyć o problemach:
- gaźnik, czyli drożność przewodów paliwa, filtra powietrza czy zatkana dysza
- iskra, czyli problemy ze świecą lub zapłonem cdi
- wydech, czyli drożność kolanka i tłumika



Ja bym uderzał we filtr powietrza oraz paliwo


nie ściekające paliwo.... - lordluca - 02-10-2020 19:52:25

to nie jest spadek obrotów, po prostu to jest wrażenie, jakby się silnik 'potknął' trwa to może pół sekundy. nie traci mocy, dalej rwie do przodu, wszystko idzie cacy.
spróbuję jutro to jakoś nagrać.
przy wyższych obrotach pojawia się jeszcze czasem metaliczne postukiwanie, ale zakładam że to pierścienie się docierają (bo w sumie od remontu zrobiłem narazie jakieś 30 km)

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka

filtr powietrza nowy, dzisiaj założony z gaźnikiem dellorto.
możliwe że paliwo bo na dotarcie dałem 1:20 ??

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 02-10-2020 20:14:09

Lepiej nagraj to, jak jedziesz i jak się pojawia te "potknięcie"

Na dotarciu Ja robię 40ml oleju na 1L benzyny i jest wszystko O.K.!


nie ściekające paliwo.... - lordluca - 06-10-2020 14:39:39

podejrzewam, że te szarpnięcia to ślizgające się sprzęgło. pojawia się tylko na dwójce i tylko jak przyspieszam. jak jadę równo to tego nie ma.
poluzowałem lekko linkę pod silnikiem, ale na razie leje i nie wyjadę na ulicę.
jeszcze jakieś ewentualnie pomysły dlaczego może się ślizgać? tarcze i przekładki nowe, sprężyna nowa... ewentualnie mogę pierścień odwrócić, ale czy jest sens na nowych tarczach? w manualu piszą, że odwrócić jak jest wyraźne zużycie korka, a u mnie korek nowiutki...

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


nie ściekające paliwo.... - lordluca - 06-10-2020 15:49:36

niestety poluzowanie linki sprzęgła nic nie zmieniło. dalej mam te ślizgi.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 06-10-2020 18:58:43

Takie wypadanie biegu tzw. wypada i znów się pojawia, więc ślizgi może oznaczać zużytych zębach przesuwki w silniku. Linka nic tu nie pomoże, bo sprężyna naciska na 2 bieg w silniku


lub luz osiowy łożyska na wałku zdawczym


nie ściekające paliwo.... - lordluca - 07-10-2020 15:22:13

ok. to na 100% sprzęgło. jak dam luz mogę gazować na maksa i silnik pracuje idealnie. zęby niezużyte na bank. ślizga się tak jakbyś w czasie jazdy wcisnął klamkę sprzęgła tuż na granicy łapania na ułamek sekundy.
gdzieś czytałem że to może zależeć od oleju. ja wlałem lux10, ale może polecisz jakiś lepszy (cena nie ma znaczenia).
za jakiś czas spróbuję jeszcze obrócić pierścień dociskowy na koszyku, może jak będzie większy docisk to przejdzie...

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 07-10-2020 18:22:02

Jak wrzucasz 2 bieg, to zęby z przesuwki Tobie wypadają z tryba zdawczego, czyli z drugiego biegu, bo są zużyte. Sprzęgło tutaj nic nie gra roli. Jakbyś nie miał sprężyny na wodziku, to po prostu by wypadał 2 bieg i byś musiał cały czas wciskać nogą dźwignię na 2 bieg, żeby romet jechał - a że jest sprężyna, to automatycznie wciska przesuwkę na tryb i takie niby ślizgi są. Tak samo miałem na silniku 025


zrób ten test
Cytat:Odpal na 2 biegu z pychu po uprzednim zdjęciu linki biegów i sprzęgła. Jeśli to nie pomoże czeka Cię naprawa skrzyni biegów a dokładnie wymiana klina przesuwnego ( tz. przesuwki.)



nie ściekające paliwo.... - lordluca - 07-10-2020 18:44:20

znaczy to:
https://allegro.pl/oferta/wodzik-przesuwka-skrzyni-biegow-romet-2b-komar-7853836992?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

czy to

https://allegro.pl/oferta/romet-komar-motorynka-kadet-ogar-przesuwka-6627598705?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 07-10-2020 18:51:23

Trzeba rozbierać i patrzeć, ale najczęściej to drugie



Pobawić się, to możesz pobawić w szukanie przyczyny, jedankże sądzę, że po prostu zęby tej przesuwki są wytarte lub też i tryb


nie ściekające paliwo.... - lordluca - 07-10-2020 19:28:40

dobra, zamówiłem oryginał zmd. będzie zmieniane.
a podpowiedz mi jeszcze o oleju. póki co mam lux 10, coś lepszego?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


RE: nie ściekające paliwo.... - Norweski Zomowiec - 07-10-2020 19:31:37

olej jest ok