Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak skręcić koła w motorynce? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Jak skręcić koła w motorynce? (/showthread.php?tid=51029)



Jak skręcić koła w motorynce? - phcore69 - 26-08-2020 19:29:35

Po zmianie łożysk w kołach i wianków i rozkręceniu wszystkch bębnów nie mogę sobie poradzic ze skreceniem kol i bebnow. Raz jak skrece to w ogole sie nie kreca, innym razem obcieraja. Z przodu mam kola z lozyskami z tylu z wiankami, pomoze ktos i porobi zdjecia jak to u niego wyglada? Schematy niestety za wiele mi nie mowia bo niewiele z nich rozumiem Sad


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - Odrestaurator - 26-08-2020 19:41:18

To nie jest takie łatwe ustawić wianki, musisz to skręcić tak i przesmarować żeby się swobodnie oś kręciła, nie było luzu i ośka wystawała wystarczająco z każdej strony. Swoją drogą polecam przerobić na łożyska, lepsze trwalsze i łatwiejsze w montażu, jest poradnik na forum o tej przeróbce.

A, zły dział, przenoszę. Motorynka to nie Romet Motors.


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - phcore69 - 26-08-2020 19:47:46

dzieki, pytanie jak to poskladac? moglby mi ktos rozrysowac albo zrobic zdjecia jakie srubki do wiankow i gdzie i jak to wyglada jesli chodzi o lozyska?


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - phcore69 - 27-08-2020 16:29:18

to sie dowiedzialem, pomocne forum nie ma co


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - stqc - 27-08-2020 16:45:46

Jeszcze poczekaj, albo spamuj to dostaniesz nagrodę Wink


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - phcore69 - 27-08-2020 19:41:07

to poprosze o nagrode, jesli takie macie podejscie do pomocy uzytkownikom to jednak za niskie progi na moje nogi, bye


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - Norweski Zomowiec - 27-08-2020 20:03:16

Przecież jest poradnik na forum napisany w dziale Poradniki, instrukcje i schematy


RE: Jak skręcić koła w motorynce? - Odrestaurator - 27-08-2020 23:46:50

Przecież są schematy, wystarczy wpisać w google, ośka, miska, kulki, bieżnia nakręcana, nakrętka kontrująca i tyle. To jest w kolejności od środka. Potem tylko bęben ustawić i skontrować.