Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Lakierowanie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Lakierowanie (/showthread.php?tid=50865)



Lakierowanie - lukasz8303 - 17-07-2020 12:34:12

Cześć. Rozpoczynam remont komara 2320 . Na pierwszy rzut, jako że mam z tym doświadczenie idzie lakierowanie i tu pojawia się problem a mianowicie czy malować zgodnie z oryginałem, tzn lakier jednowarstwowy czy postawić na wygląd i połysk i prysnąc komarka bazą i klarem. Bardzo proszę o podpowiedź, bo temat zabytków jest dla mnie zupełnie nowy.


RE: Lakierowanie - trzcinka - 18-07-2020 01:04:52

W naprawdę tragicznym stanie jest ten lakier? Bo pomalować można zawsze a so oryginału już nie wrócisz.


RE: Lakierowanie - dlugiLBN - 19-07-2020 00:31:01

Jeżeli chodzi o różnicę między akrylem a bazą plus klar to jeżeli dobrze polakierowane nie ma różnicy w wyglądzie.Minusem jest to,że akryl z czasem matowieje ale żeby temu zaradzić dolewamy trochę klaru do akrylu i wtedy nie matowieje.


Lakierowanie - lukasz8303 - 24-07-2020 09:33:50

Póki co to zacząłem go czyścić , niestety ledwo włączylem piaskarkę i wyleciały dziury . Spawać? Szukać nowego baku ?[attachment=19892]

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


RE: Lakierowanie - aeroxteam2 - 24-07-2020 10:40:39

Zbiornik złom. Szukaj innego. Jezeli ma to byc tak jak w oryginale to polecam pomalowac akrylem. Dobrze pomalowany nie rozni sie od bazy i klaru. Gdy po kilku latach zmatowieje to pasta polerka i po sprawie. Ważne aby bylo grubo wylane i dobrze antykorozyjnie zabezpieczone.


RE: Lakierowanie - hvil - 24-07-2020 13:44:32

Potrzebny Ci ten zbiornik? Ja chcę córci konwersje na elektryka robić i w baku akumulator ukryć. To mi dizura nie przeszkadza, podszpachluję. O ile nie ma wgnieceń?:-) Może się jakoś dogadamy?