Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży (/showthread.php?tid=50857)

Strony: 1 2 3


Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 16-07-2020 21:30:01

Witam. Tak jak w temacie. Ogar jest niezdecydowany. Raz chodzi w miarę ok, a raz tak jak na filmiku który daje poniżej. Dzisiaj jechałem i zaczął strzelać dałem na sprzęgło i zglasl. Wymieniłem świece i na 4 świecy odpalił i jakoś się turlał ale był słaby. Obroty są takie że przerywa nie pracuje równo i się wzbija sam na wysokie obroty a potem na niższe i jest mega słaby. Ale zachowuje się jak baba w ciąży bo niekiedy jest lepiej i obroty są okej. Zależy jaki ma dzień. Poniżej ten filmik daje jak mi zgasł. Sory za nazwę tematu ale chciałem dodać coś śmiesznego Big Grin
https://youtu.be/6ICKJqWXkIM

Ps mam dodsrty już tłok i cylinder i pierścienie 785 km już mam. Może to przez gaźnik ? Nie wiem . Mam dwa. Nowy i stary. Zarówno tutaj jak i tutaj chodzi jak złom.


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - trzcinka - 17-07-2020 01:00:08

Najprawdopodobniej to gaźnik, ale by gaźnik dobrze pracował to też zapłon jest potrzebny dobrze ustawiony. Sprawdz dokładnie gaźnik i jeśli możesz to porzycz od kolegi lub coś, gaźnik na którym śmiga elegancko.


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 18-07-2020 12:15:49

Witam. Przesyłam poniżej film . Zdążyła mi się taka sytuacja dzisiaj że zamulilo go zdechł. Teraz nie odpali. Natomiast jak odpali na pycha, to chodzi jakoś dziwnie i zaraz gaśnie. Proszę obejrzyjcie ten filmik i pomóżcie co to może być ?
https://youtu.be/a--4-jHDATw

Gaźnik obojętne czy stary czy nowy chodzi tak samo

A i teraz jest zimny i tak samo nie odpali jak i na gorącym go samo się dzieje


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Norweski Zomowiec - 18-07-2020 18:50:41

Sprawdź gaźnik (Czyli dysza, ustawienie iglicy, pływak) jednakże 79% przypadków, jakich tutaj podobnych znajduję, co o Ciebie, to wina iskrownika. Jak masz kogoś, kto ma rometa - wsadź jego zapłon i zobacz. Jak to prawda, to polecam zainwestować w CDI, jak zamierzasz jeździć


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 18-07-2020 20:29:07

Gaźnik raczej nie bo mam stary i nowy. I dokładnie tak samo identycznie chodzi na tym i na tym. Teraz patrzyłem na niego to na wysokich obrotach na postoju nie gaśnie a jak się da niższe to gaśnie . Ma wielkiego muła i jest słaby po prostej ledwo jedzie. Co bardzo ważne nie pracuje równo. Dajmy na to ma wysokie obroty i przerwie i dalej się wzbija na wysokie obroty, co również występuje to podczas jazdy. Czy to może coś wyeliminować ? Napisz proszę czy to napewno ten isrkownik

Ponadto zapłon jest idealnie ustawiony bo patrzylem


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 18-07-2020 21:42:37

Napisz wszystkie możliwe rzeczy i spróbujemy dojść drogą dedukcji


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Norweski Zomowiec - 18-07-2020 21:49:47

- lewe powietrze
- słaba kompresja
- niezdrożny tłumik/kolanko

jak to wszystko ok, to zostaje tylko iskrownik


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 18-07-2020 22:00:38

Ale to by się tak nagle stało prze powietrze,kompresję,tłumik kolanko ?. Bo rano wyjechałem i chodził jak zwykle. Czyli był słaby ale turlał się i dopiero coś zaczęło strzelać i nie zapali a jak zapali z wielkiej góry na pycha to jest słaby. Gdyby miał lewe powietrze albo tłumik dziurawy to by to było raczej od dawna i nie tak nagle ?. Bo rzeczywiście kolanko mam dziurawe ale jezdzilem z nim i było ok


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Norweski Zomowiec - 18-07-2020 22:30:09

Ja na Twoim miejscu wsadziłbym całkiem inny, sprawny iskrownik i sprawdził


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 19-07-2020 19:41:12

A może to byc przez platynki ? Bo są w słabym stanie. Nie tragicznym ale w słabym


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Dawdzio - 19-07-2020 20:16:58

(18-07-2020 22:00:38)Szymon2004PL napisał(a):  Czyli był słaby ale turlał się i dopiero coś zaczęło strzelać i nie zapali a jak zapali z wielkiej góry na pycha to jest słaby.

Upewnij się, że masz sprawny kondensator, to są objawy jego końca. Tym bardziej, że stało się to nagle.


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Odrestaurator - 20-07-2020 00:22:08

Platynki nie mogą mieć luzów, muszą się równo schodzić być czyste i z odpowiednią przerwą inaczej będą problemy


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 21-07-2020 21:03:05

Okej, udało się . Wymieniłem kondensator i platynki i już nie chodzi dziwnie ale nadal gaśnie nie da rady go wyregulować i jest mega słaby. Jakieś porady ?

Przesyłam filmik. Gaz cały czas na maksa, droga jest prosta . Proszę obejrzeć .https://youtu.be/yxaTo7ZI2_E i tak charakterystycznie przerywa co słychać na początku filmiku

https://youtu.be/yxaTo7ZI2_E


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Norweski Zomowiec - 21-07-2020 22:35:09

tak, jakby iskra zanikała albo nie dostaje paliwa


RE: Ogar 205 zachowuje się jak baba w ciąży - Szymon2004PL - 21-07-2020 23:51:48

I tutaj ciekawa sprawa. Na 2 gaźnikach tak samo chodzi a iskra jak sprawdzam to konia by zabiła. Może jakos sprawdzić czy podczas jazdy jest iskra ? Może na świecy jakis znak ? Bo ogólnie świeca jest taka jak ma być podczas jazdy więc paliwo raczej ma