Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Simson s53B by Trzcinka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Simson s53B by Trzcinka (/showthread.php?tid=50785)

Strony: 1 2


RE: Simson s53B by Trzcinka - tramwajarz - 27-06-2020 17:55:40

obrecze nowe?jaka szerokosc,bo sam planuje zmieniać na inne


RE: Simson s53B by Trzcinka - trzcinka - 28-06-2020 01:41:26

W simsonie mam te same obręcze, jedyne co to je ładnej wypolerowalem


RE: Simson s53B by Trzcinka - trzcinka - 22-07-2021 00:41:53

No to pora zaaktualizować wątek o simsonku po blisko roku.

Generalnie simson wykazuje się ogromną bezawaryjnością (odpukać). Przez ostatni rok użytkowania miałem jedynie problem, że simmering wału wyleciał oraz jakiś miesiąc temu musiałem napęd wymienić bo był w opłakanym stanie. Wymian świec to już nawet nie liczę, bo to nie jest awaria hihi. Ale ja mam tylko jedno pytanie do ludzi którzy wykonywali s53. Z JAKIEJ BLACHY JEST ZROBIONY TEN PIEPRZONY ZBIORNIK. Co się obrócę to jest nowa wgniotka, rysa, odprysk itp itd. Nic nie kładę na zbiornik a tu takie kwiatki Angry Jednym co mam TO DO to ustawić zapłon oraz biegi, bo prawie za każdym razem wbijam luzy miedzy biegami.

Od października tamtego roku udało mi się zrobić ponad 3k kilometrów. Jak dla mnie jest to wysoki wynik, cyferki na liczniku w oka mgnieniu się przekrecają.

Tutaj mała galeria z wypadów wraz z znajomymi:






A taka ciekawostka odnosnie ostatniego zdjęcia z ostatniego wypadu. Zielony simson niestety nie dał rady wrócić. Wypadła kulka z łożyska przez co cały automat zmiany biegów się rozsypał. Silnik do rozpołownienia.

Mam nadzieje, że już w miare na bierząco będę aktualizował wątek.

Pozdro


RE: Simson s53B by Trzcinka - Debesta - 22-07-2021 09:11:39

Fajny. Az w glowie chlupie jak sie widzi po ile s53 na necie stoją...


RE: Simson s53B by Trzcinka - Spaceman164 - 22-07-2021 11:11:49

Niedaleko mnie mieszka taki dziadek co jeździ codziennie Simsonem s53, no całkiem fajnie się prezentuje.


RE: Simson s53B by Trzcinka - trzcinka - 22-07-2021 12:20:17

(22-07-2021 09:11:39)Debesta napisał(a):  Fajny. Az w glowie chlupie jak sie widzi po ile s53 na necie stoją...

No ja też sie za głowe łapałem jak kupowałem. Ale swojego kupiłem taniej niż s51 wtedy chodził haha