Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem i własna nieuwaga ;/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Problem i własna nieuwaga ;/ (/showthread.php?tid=5041)



Problem i własna nieuwaga ;/ - romrom - 28-05-2012 03:25:18

Witam. Jestem tutaj nowy i mam pewne pytanie.
Na początku jednak przedstawię sytuację.
Dziadek miał ramę z ROMET-a Kadet m780 bez żadnych papierów i i w złym stanie technicznym. postanowiłem go zrobić i zrobiłem, poskupywałem bądź od kolegów dostałem części i jeździłem sobie po wsi Wink
Wszystko fajnie ale:
-Czy można zarejestrować tego Kedetka w jakiś sposób mówiąc, że jest to składak własnej roboty? ( coś w stylu- "pozbierałem rzeczy z wielu miejsc i złożyłem w kupę, chciałbym teraz zarejestrować. Dokumentów nie posiadam bo jak ;/ )
-numery zdarłem szlifując ramę, rdzy dość trochę i lakier, choć zostały szczątki tego numeru heh.


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - Bartek - 28-05-2012 08:28:41

Najlepiej kupić nową ramę z papierami.
Jest opcja przebijania nr ale to jest niezgodne z prawem. Wszystko zależy od Ciebie.
Jakbyś miał tablicę rejestracyjną i wiedział w którym roku został wyrejestrowany to może byś miał szanse rejestracji. Jeśli dziadek go wyrejestrował przed 95r.


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - Irek - 28-05-2012 10:10:03

Musisz kupić rame z papierami albo same papiery i nabić numery


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - romrom - 28-05-2012 13:45:40

Czyli jednak wyjście jakieś jest.
Pytanie gdzie ja kupię ramę do Kadeta z papierami ;/ bo nigdzie nie znalazłem takiej jakby ktoś miał to jestem chętny Wink
lub jeśli macie jakiegoś znajomego, który nie potrzebuje a ma choćby same dokumenty to byłbym wdzięczny za ich załatwienie Wink
A w ogóle, jeśli dwubiegowy kadet jedzie te 40 to jest ok? Cylinder nie jest oryginalny, żaden tam tuningowy.


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - Semmao - 28-05-2012 14:45:58

Krzysiek, zapytaj dziadka, czy Kadet był jego własnością i czy był kiedykolwiek zarejestrowany na dziadka (czy jego nazwisko widniało w rejestrze). Jeśli tak, to niepotrzebnie zdzierałes numery, bo wszystko dałoby się odwrócić...


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - romrom - 29-05-2012 00:04:38

Pytałem i wyszło, że ma go od kumpla, ale ten kumpel mu go zostawił bo jechał do Niemiec na stałe. Dziadek go nie rejestrował...


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - Gruchu - 03-06-2012 13:53:12

Jak kumpel żyje i jest z nim kontakt to być może da się z nim spisać umowę kupna/sprzedaży i na tej podstawie jest szansa zarejestrowania. Ja tak rejestrowałem mając samą umowę kupna/sprzedaży oczywiście motorower musiał przejść jeszcze przegląd rejestracyjny i na podstawie tego przeglądu rejestracyjnego wystawili mi nowy dowód. W dowodzie zawarte były te dane, które diagnosta wpisał podczas przeglądu.


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - nie_mientki - 03-06-2012 14:28:51

(03-06-2012 13:53:12)Gruchu napisał(a):  Jak kumpel żyje i jest z nim kontakt to być może da się z nim spisać umowę kupna/sprzedaży i na tej podstawie jest szansa zarejestrowania. Ja tak rejestrowałem mając samą umowę kupna/sprzedaży oczywiście motorower musiał przejść jeszcze przegląd rejestracyjny i na podstawie tego przeglądu rejestracyjnego wystawili mi nowy dowód. W dowodzie zawarte były te dane, które diagnosta wpisał podczas przeglądu.

I w dodatku pojazd nie może być wyrejestrowany.


RE: Problem i własna nieuwaga ;/ - Gruchu - 03-06-2012 14:31:32

Należy też pamiętać że co Wydział Komunikacji to inne obyczaje:/ to co możesz załatwić w jednym, w innym może nie przejśćBig Grin