Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku (/showthread.php?tid=50203)



Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 08-03-2020 22:20:12

Witam. Mam rometa ogara 205 silnik dezamet 023 (2 biegowy) i mój problem polega na tym, że mam nowy gaźnik (współczesny), ponieważ stary, orginalny ciekł na zimnym silniku wszystko jest git wkreca sie na max obroty i wgl nie przerywa ale gdy jade i mam w okolicy taka wieksza gorke i jak pod nia podjezdzam to musze tak okolo na pol gazu bo gdy odkrece wiecej to jest buuu i przerywa tak jakby powietrza za duzo a gdy odpuszcze to pomalu sie toczy lecz to jest denerwujace. Swieca kawa z mlekiem, zaplon git, lewego nie bierze i nie wiem juz co moze mu byc. Dodam jeszcze ze nie mam tej puszki szmerow ssania na gazniku tylko mam orginalna siatke i na to filtr walcowy gabkowy.
Moze to wina cieploty swiecy?
Z gory dzieki za odp Smile


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - Norweski Zomowiec - 08-03-2020 22:33:22

U mnie na k60b, jak skonstruowałem filtr, to komarek miał problemy/nie chciał osiągnąć maksymalnej prędkości. Mało powietrza dostawał. Może nie robił BUUU, ale jakby chciał-ale nie mógł.
pozdejmuj te filtry i sprawdź.


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 08-03-2020 22:45:12

Tyle ze na orginalnej siatce i na tym walcowym gabkowym jest tak samo wiec filtr raczej bym wykluczyl


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - Norweski Zomowiec - 08-03-2020 22:58:55

Bym pobawił się śrubką regulacji paliwa + iglice ustawił + sprawdził układ paliwowy - pływak, przewód paliwa, filtr paliwa, kranik


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 09-03-2020 08:42:59

Ta srubka juz regulowalem, iglice rowniez sprawdzalem w roznych polozeniach lecz nadal to samo niby reaguje na regulacje i kolor swiecy sie smienia lecz i tak dlawi go pod gorke wtedy to nawet na prostej teraz jest optymalne w miare ustawienie zeby dalo rade po ulicy jechac gaznik nowy wiec komora plywakowa powinna byc dobrze ustawiona (fabrycznie) czy to moze byc ze paliwo z gaznika za wolno splywa ? Czy moze jednak w tej komorze plywakowej jest za malo paliwa?


Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - bzzxc - 09-03-2020 10:07:38

W tych gaźnikach nie ma regulacji poziomu paliwa w komorze, polecam sprawdzić czy nie bierze lewego powietrza.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - Wodnik - 09-03-2020 12:40:32

Poziom paliwa w komorze pływakowej możesz minimalnie zwiększyć wbijając delikatnie tą tulejkę z zaworem iglicowym w pokrywce. Nie w każdej się pewnie da zależy jak głęboki jest otwór w którym jest umieszczona tulejka.

Wtedy też musisz podgiąć do góry tą blaszkę od zatapiacza żeby pływak w górnym położeniu nie opierał się na niej i paliwo się nie lało.




RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 09-03-2020 12:48:19

Dobra bede patrzyl pozniej to sie odezwe co i jak Smile


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 09-03-2020 21:12:50

A wiec sprawa wyglada tak.... przegialem ta blaszke do gory w komorze plywakowej zlozypem do kupy i romet mi nie chcial odpalic na kopa no to wzialem go z popychu, nie chcial ale po paru metrach odpalil tylko musialem go mocno przytrzymac na gazie bo gdy odpuscilem od razu gasl.... objaw zalewania. Po odkreceniu swiecy ewidentnie cala mokra a wiec wkrecilem spowrotem odpalilem przytrxymujac na gazie wykrecilem o 2 obroty srube regulacji powietrza tak zeby dostawal wiecej powietrza no i wolne obroty zaczal trzymac lepiej reagowac na gaz no to mowie przejade sie.... pojechalem pod stroma gorke i praktycznie bez problemu pod nia podjechalem i wogule teraz romet ma lepsze odejscie nawet na 2 biegu niz wtedy, wczesniej go tak zamulalo jeszcze nie jest idealnie lecz kwestia drobnej regulacji lecz naprawde jest juz git i nie staje pod gorke na full manetce podjezdzam. Bzzxc twierdzil ze wdo tych gaznikach nie da sie wyregulowac poziomu w komorze plywakowej lecz jednak chyba sie da dziekuje wszystkim za udzielenie wskazowek temat uwazam za zamkniety Smile


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - Wodnik - 10-03-2020 23:44:51

Ale przegięcie tej blaszki nic nie daje bo to iglica pływaka zamyka dopływ paliwa. Poziom paliwa można podnieść wbijając tą tulejkę bo w niej jest otwór dopasowany do stożka iglicy który zamyka dopływ paliwa albo dać ze dwie uszczelki pod pokrywkę.

Tutaj główną rolę odegrała regulacja śrubką wolnych obrotów.


RE: Romet ogar 205 - dławienie na rozgrzanym silniku - fcpiter123 - 11-03-2020 11:30:43

Raczej srubka skladu mieszanki chciales napisac bo wolnych obrotow to tylko ustala obroty silnika Smile
Mam rowniez przestawiona iglice na najwyzszy zabek Smile