Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy polski iskrownik z allegro - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Giełda (/forumdisplay.php?fid=35)
+--- Dział: Czy warto kupić? Wycena, Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- Wątek: Nowy polski iskrownik z allegro (/showthread.php?tid=49804)



Nowy polski iskrownik z allegro - Krzych.R - 04-12-2019 16:34:54

Kupiłem nowy polski iskrownik z allegro za dwie stówy, nie podaje nazwy sprzedawcy bo te iskrowniki ma wielu tam sprzedawców. Po zamontowaniu i próbie uruchomienia słychać było tarcie metalu o magneto. Uzwojenie cewek zostało przetarte , po prostu wiele elementów w porównaniu do oryginału najzwyczajniej wystaje ponad normę. Robię zwrot , zobaczę czy przyjmą przetarty iskrownik.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Norweski Zomowiec - 04-12-2019 17:26:23

metalu o magneto? albo krzywy masz stożek wału albo magneto i się "dociera" z nowym iskrownikiem. Nie lepiej już dać 100zł więcej na cdi?...


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - seler1500 - 04-12-2019 17:33:52

Wtedy tarłoby o korpus cewek. Tarło o drut nawojowy, co jednoznacznie wskazuje na niewłaściwie wykonane cewki.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Krzych.R - 04-12-2019 17:46:09

(04-12-2019 17:33:52)seler1500 napisał(a):  Wtedy tarłoby o korpus cewek. Tarło o drut nawojowy, co jednoznacznie wskazuje na niewłaściwie wykonane cewki.

Brawo , niewłaściwe wykonanie cewki,
właśnie drut wystaje ,wygląda to tak jakby za dużo nawinięto drutu i niestety przytarło ten nieszczęsny drut , iskry też nie dawało, nie zrobie zdjęcia ,bo już spakowałem.
Mam nadzieję ,że zwrócą kase mimo przetarcia tych cewek.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - gregorian2008 - 04-12-2019 21:47:22

jako osoba sprzedająca częsci musze stwierdzić ze ten polski jest slabej jakośc lepiej kupic RDI chociaż pasuje lepiej Smile

co do reklamacji nie wiem u kogo kupiłeś ale może byc problem pierwsze co napiszą ewentualnie zadoznią to kwit z zakładu który to montował co drugi sprzedawca ma to w regulaminie ze musi być zamontowany przez zakład specjalizujący sie w tym wieć warsztat motocyklowy Smile


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - rafi555 - 04-12-2019 22:56:29

Można jakieś zdjęcie z ciekawości zobaczyć jak to wygląda ?


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Krzych.R - 04-12-2019 23:31:42

(04-12-2019 22:56:29)rafi555 napisał(a):  Można jakieś zdjęcie z ciekawości zobaczyć jak to wygląda ?

nie zrobiłem zdjęcia bo już spakowany

(04-12-2019 21:47:22)gregorian2008 napisał(a):  jako osoba sprzedająca częsci musze stwierdzić ze ten polski jest slabej jakośc lepiej kupic RDI chociaż pasuje lepiej Smile

co do reklamacji nie wiem u kogo kupiłeś ale może byc problem pierwsze co napiszą ewentualnie zadoznią to kwit z zakładu który to montował co drugi sprzedawca ma to w regulaminie ze musi być zamontowany przez zakład specjalizujący sie w tym wieć warsztat motocyklowy Smile
gmoto


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - gregorian2008 - 04-12-2019 23:46:13

(04-12-2019 23:31:42)Krzych.R napisał(a):  
(04-12-2019 22:56:29)rafi555 napisał(a):  Można jakieś zdjęcie z ciekawości zobaczyć jak to wygląda ?

nie zrobiłem zdjęcia bo już spakowany

(04-12-2019 21:47:22)gregorian2008 napisał(a):  jako osoba sprzedająca częsci musze stwierdzić ze ten polski jest slabej jakośc lepiej kupic RDI chociaż pasuje lepiej Smile

co do reklamacji nie wiem u kogo kupiłeś ale może byc problem pierwsze co napiszą ewentualnie zadoznią to kwit z zakładu który to montował co drugi sprzedawca ma to w regulaminie ze musi być zamontowany przez zakład specjalizujący sie w tym wieć warsztat motocyklowy Smile
gmoto
czytać ich regulamin bo byla uszkodzona jesli by byla cała to by przyjeli zwrot tak to nie wiem


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Odrestaurator - 05-12-2019 02:02:04

Ja się ogólnie wystrzegam tych "Polskich" produktów, kiedyś kupiłem kierunkowskaz do Simsona, patrzę "polska produkcja" był nawet 2zł droższy od tego od MZA (które są naprawdę dobre), myślę, wesprę rodzimą markę. Kierunkowskaz, niby prosta rzecz, a skopany był po całości... dosłownie wszystko było źle zrobione :F Nawet nie szło go zamontować bo trza było rozwiercać. Od tego czasu omijam te "Polskie" wytwory.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Mixol - 05-12-2019 13:03:36

Już kiedyś pisałem o tym na forum Wueski, żeby ku.. w XXI wieku nie można było wyprodukować części dobrej jakości i właściwych wymiarach, cewki, przerywacze, kondensatory współczesne to w większości syf.To tyczy się większości produkowanych części, będzie ciekawie jak za kilka lat zapasy używek w dobrym stanie się skończą.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Norweski Zomowiec - 05-12-2019 13:34:08

Zawsze jest CDI


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - seler1500 - 05-12-2019 15:30:11

(05-12-2019 13:03:36)Mixol napisał(a):  Już kiedyś pisałem o tym na forum Wueski, żeby ku.. w XXI wieku nie można było wyprodukować części dobrej jakości i właściwych wymiarach, cewki, przerywacze, kondensatory współczesne to w większości syf.To tyczy się większości produkowanych części, będzie ciekawie jak za kilka lat zapasy używek w dobrym stanie się skończą.

Bo większość kombinuje, żeby tylko taniej, więc mamy taniej, kosztem oczywiście jakości. A często jeśli część nie pasuje, jest przerabiana na własną rękę, zamiast wymienić na sprawną i pasującą lub walczyć ze sprzedawcą. Sprzedawca widząc, że nikt nie ma zastrzeżeń, dalej sprowadza i sprzedaje ten sam tani chłam.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Dj.bimo - 06-12-2019 00:09:32

Ja mam ten współczesny upiłem go ze dwa lata temu tylko trochę tańszy firmy nie pamiętam i jak robiłem remont to dokupiłem też do tego nowe magneto tylko akurat te trafiło mi się nowe oryginalne i od tamtej pory po zamontowaniu nic się nie dzieje nic nie obciera.itp a teraz zamontowałem te współczesny zapłon z magnetem do motorynki ale nie wiem jak się na razie sprawuje bo jeszcze jej nie odpalałem ale po zamontowaniu i ręcznym kręceniu magnetem nic nie było widać żeby coś obcierała.itp to może po prostu trafiło ci się jakieś wadliwe bo to że nowe to nie znaczy że wszystko musi być dobre bo.np jak kiedyś miałem simsona i kupiłem nowy kranik w sklepie bo stary się zepsuł to nowy okazał się do dupy i ojciec pojechał go zwrócić.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - kacperszkudlarek - 06-12-2019 18:32:29

Nowe części to loteria, czasem się uda czasem nie. No ja juz na 2 pływaki przeklłem, 1 zaraz po założeniu się zalał a w drugim utrwala się po chwili igła.


RE: Nowy polski iskrownik z allegro - Krzych.R - 09-12-2019 15:27:54

Czyli jest dobrze ,dziś taki mail...
Gmoto-pl (Allegro) rfym5u1r21@allegromail.pl
Witaj,
Twój zwrot/reklamacja nr 31751 została rozpatrzona pozytywnie.
Przekazaliśmy dyspozycję przelewu księgowości. Oznacza to że wkrótce zostanie do Ciebie wykonany przelew.
O wykonaniu przelewu zostaniesz poinformowany w następnej wiadomości.
...