Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pytanie wal duels - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Pytanie wal duels (/showthread.php?tid=49689)



Pytanie wal duels - sosna - 28-10-2019 18:56:09

Witam wczoraj przyszedl mi wal duels do jawki chciałem włożyć na niego łożysko ale zatrzymalo się w polowie więc wziąłem kombinerki i od dołu złapałem za czop wału i oparlem kombinerki na lozysku i zacząłem stukać w czop wału kombinerkami przez te gumowe Co jest na kombinerkach nie tym metalowym tylko gumowym i tu pytanie czy przez takie coś wal muglby się skrzywic ?


RE: Pytanie wal duels - Norweski Zomowiec - 28-10-2019 19:59:49

Być może. Nie ma zdjęć.


RE: Pytanie wal duels - Suwmiarka - 28-10-2019 20:47:29

Sprawa wygląda tak, że wał mógł się skrzywić, chociaż bardzo możliwe jest, że nic mu nie jest (przynajmniwj w stopniu wykluczającym eksploatacje).
Na przyszłość są dwie metody:
1) nieprofesjonalna. Wał od spodu podpierasz na drewnie. Od góry zakładasz łożysko i poprzez rurkę o średnicy niewiele większej od średnicy czopu wału (tak, aby rurka oparła się o szalkę wewnętrzną, a nie ocierała się o czop) uderzasz kilkukrotnie młotkiem.
2)poprawna metoda z użyciem indukcyjnego podgrzewacza do łożysk. Bez użycia siły i ewentualnych problemów z uszkodzeniem wału

PS. zdjęcia chyba niewiele tu pomogą. Jeśłi wada jest widoczna gołym okiem to komentarz jest zbędny


RE: Pytanie wal duels - sosna - 28-10-2019 22:17:26

jak sprawdzić czy coś mu się stało?
Dodam że nie pukalem mocno tylko lekko


RE: Pytanie wal duels - Suwmiarka - 28-10-2019 22:41:12

Możesz udać się do zakładu zajmującego się regeneracją wałów i sprawdzić go.