Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Komar - blokująca się manetka, luźna dźwignia sprzegła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Romet Komar - blokująca się manetka, luźna dźwignia sprzegła (/showthread.php?tid=49584)



Romet Komar - blokująca się manetka, luźna dźwignia sprzegła - Komar337 - 28-09-2019 22:58:32

Witam ostatnio z starego garażu wyciągnąłem komarka i postanowiłem się za niego zabrać. Ku mojemu zdziwieniu po wymianie świecy odpalił bez problemu a dobre 10 lat nikt go nie ruszał dobra do rzeczy Big Grin Mam problem ze sprzęgłem mianowicie czy to ustrojstwo na dole które trzyma linkę sprzęgła ma być takie luźne ? Jeszcze jedno jak naprawić blokującą się manetkę mianowicie po dokonaniu gazu manetka nie odbija wspomnę że przeczyscilem tam wszystko a nadal nie odbija proszę o pomoc bo trochę w tym temacie jestem zielony facepalm


RE: Romet Komar problem - kacperszkudlarek - 29-09-2019 11:57:18

To 'ustrojstwo' co jest na lince od sprzęgła musi być wkręcone w ten element co wystaje obok korka. A co do manetki to jeśli ją rozkręcałeś to może za mocno taką blaszkę wkręciłeś (oczywiście jeśli jest ona) bądź już linka do wymiany.


RE: Romet Komar problem - Komar337 - 29-09-2019 17:52:56

Chodzi mi dokładnie o ten wihajster do którego wkłada się linkę (tam pod silnikiem) on ma być taki luźny ? A tłoczek w środku który dociska sprzęgło podczas wciśnięcia ma jakieś zabezpieczenia ? Bo u mnie wylatuje Big Grin


RE: Romet Komar problem - kacperszkudlarek - 29-09-2019 18:08:20

No ten tłoczek nie ma zabezpieczenia. Ale to w jakim znaczeniu że jest luźny ten 'wihajster'? Jeśli obraca się na boki (po zdjęciu pokrywy) to jest ok.


RE: Romet Komar problem - Komar337 - 29-09-2019 21:14:39

No właśnie obraca się na boki jak jest założona pokrywa przez co nie da się linki założyć bo cały czas wylatuje Sad


RE: Romet Komar problem - kacperszkudlarek - 30-09-2019 21:09:29

To prawdopodobnie zerwał ci się frez na tej wajchrze, ogólnie jest tam taka dźwigienka co popycha ten tłoczek i ona jest na tym frezie umocowana. Ewentualnie ta dźwigienka wypadła, ale to trzeba zdjąć i określić stan. Żeby zdjąć tą wajchę musisz odbezpieczyć zawleczkę do góry, a następnie tą wajchę wyjąć od spodu.


RE: Romet Komar problem - Komar337 - 30-09-2019 22:03:44

A to tego nie wiem czy bez zdjęcia pokrywy się rusza dzięki za pomoc jutro to sprawdzę i napiszę Big Grin