Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. (/showthread.php?tid=49534)



Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - RaszkoV - 13-09-2019 23:36:54

Witam!
Oto jeden z moich ostatnich nabytków , a dokładniej Jawka. Zwykła Jawa , w agonalnym stanie bez dokumentów i niekompletna do granic możliwości. Tak opisała by ten moplik przeciętna osoba , ale nie ja. Otóż zdecydowałem się wskrzesić to widmo. Kaczki podobały mi się już od kilku lat , ale nigdy nie było perspektyw na zakup jakiegokolwiek egzemplarza. Kilka widziałem na żywo , i coraz bardziej miałem chęć na kaczkę. Dzisiaj się to zmieniło, a dokładniej będąc przy okazji na złomie zauważyłem znajomy kształt. Był to sam kokon , leżący obok kontenera. Po chwili zobaczyłem że pod jakimiś drzwiami leży rama od Jawy Shy! . Obok ramy leżał jeszcze zbiornik paliwa , wyjąłem te elementy i zobaczyłem że jest to Kaczka ! Niezbyt długo trwało moje zastanowienie , i tak oto stałem się właścicielem tej Czeszki. Wziąłem ramę , i umówiłem się ze złomiarzem że za godzinę przyniosę kasę , a dokładniej oszałamiające 23 zł. Gdy później przyszedłem zapłacić , zapytałem czy z Jawką nie przyszło coś więcej. Standardowa odpowiedź ,, Nie,Nie nic więcej". Z ciekawości zajrzałem do kontenera , a w środku leżała skorupa lampy. Po jeszcze dłuższych oględzinach zlokalizowałem osłonę łańcuch. W taki sposób z 23 zrobiło się 25 , a ja zdobyłem kolejne elementy do Kaczuchy.

Zdecydowałem się na remont tego niegdyś urokliwego moplika , aby poczuć satysfakcję z odratowania od zapomnienia nie oszukując się prawdziwego wraku. Jawka będzie w miarę systematycznie kompletowana , a w międzyczasie kolejne elementy będą odnawiane.

Małe pytanie do znawców , a dokładniej z jakiego rocznika może pochodzić? Tabliczki znamionowej brak , kokon w nieco nowszej wersji bez chromowanych listew.

Tyle na dzisiaj , łapcie foty Wink



(Jeszcze bez osłony i skorupy lampy)




RE: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - Szymon72 - 14-09-2019 00:15:20

Ta osłona łańcucha to chyba coś nie ten teges, nie od niej..


RE: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - zbieracz rometów - 14-09-2019 11:25:40

Gratuluję !!! i życzę powodzenia


RE: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - cyci93 - 30-11-2019 00:01:26

Kaczka ma łańcuch z prawej strony więc osłona nie będzie pasować, życzę powodzenia w remoncie, ja już swoją ukończyłem także jeśli będziesz potrzebował pomocy to pisz Wink


RE: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - ananas - 30-11-2019 00:52:54

To nie jest kwestia zlej strony bo tu jest wszystko ok, ale ta osłona jest za długa, chyba od mustanga.


RE: Jawa Kaczka , a w zasadzie to co z niej zostało. - RaszkoV - 01-12-2019 00:41:42

Całkiem możliwe. Kaczucha dalej czeka na części, ale powoli coś już zgromadziłem.