Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ubranko na ogarka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Ubranko na ogarka (/showthread.php?tid=49400)



Ubranko na ogarka - XPek03 - 16-08-2019 16:15:35

Witam bardzo serdecznie, Za nie długo kończę kurs na prawko kat A1 i czekają mnie egzaminy a w między czasie próbuje odpicować swego ogarka 200 i zaczynam się rozglądać za kaskiem a także jakąś kurtkę motocyklową z protektorami oraz spodniami i butami strikte na motór, ludzie już zaczynają na mnie dziwnie patrzeć jak o tym mówię i pytają się po co ci to na ogara przecież to tylko 50 ccm?! I tu jestem ciekaw jak do tego podchodzą starzy rometowcy czy wskakując na swoje komarki, ogarki, simsonki czy nieco większe motocykle zakładacie tylko kaski i jedziecie gdzie was motór zaprowadzi czy wolicie jeszcze jakoś dodatkowo zadbać o swoję bezpieczeństwo?


RE: Ubranko na ogarka - Odrestaurator - 16-08-2019 16:29:29

Ja wiem że bezpieczeństwo, ale na ogarze będziesz wyglądać w pełnym stroju co najmniej komicznie. Jakieś zwykłe adidasy, jeansy, bluza, rękawiczki i kask a'la enduro, albo bardziej classy, kask biały otwierany, do tego fajne okulary, jakaś skóra, jeansy, może trampki i też będzie spoko Wink W pełnym stroju na takim piździku się w dodatku zmęczysz, szczególnie przy wyższych temperaturach, mnie by to męczyło gdybym musiał za każdym razem się tak stroić. Za małego nawet bez kasku i na krótko się śmigało oj było :F Takie tematy też już były.


RE: Ubranko na ogarka - MECHANIK123 - 16-08-2019 22:28:12

Ja jeśli chodzi o kask to jeżdże w otwartym Progripie + do tego na słoneczne dni okulary pilotki. Jeśli mówimy o ubraniu to zwykle bluza do niej jakies jeansy i buty sportowe oraz rękawiczki. Jednak myślę że na takiego Ogarka to w sam raz byłaby lekka skóra + jeansy motocyklowe.


RE: Ubranko na ogarka - Majerano - 17-08-2019 12:34:19

Na Ogara proponuje:

Kask: typu orzech à la Easy Rider


Kurtka: Wrangler denim


Podkoszulek: Jakiś twój ulubiony zespół muzyczny.


Spodnie: Bershka skinny fit


Obuwie: Dr. Martens 1460 czarne chociaż brązowe mogłyby fajnie pasować.


A jak zimno to możesz dodać jakaś koszula flanelowa tylko żeby pasowała do spodni!


RE: Ubranko na ogarka - MECHANIK123 - 17-08-2019 15:05:31

Ale z tymi spodniami to tak na poważnie? Xd


RE: Ubranko na ogarka - Dawdzio - 17-08-2019 16:01:36

Może nie powinienem być wzorem do naśladowania, ale jeżdżę tak jak chodzę. Nawet i bluzka, klapki, krótkie spodnie. W sumie raz już leżałem z poparzeniem stopy (wspominałem już kiedyś jak kocham absurdalne rozwiązania w 223?), ale nic to nie zmieniło. Ubierz się tak, żebyś czuł się bezpiecznie.
Oby tylko nie strzelać z armaty do Komara :F

Zresztą:



RE: Ubranko na ogarka - Motorowerzystka - 18-08-2019 13:43:53

Majerano, nie wnikam dlaczego podałeś akurat damskie Martensy krejzi Ach, muszę kupić drugą parę, zaj*iste... są Heart

Mój "strój" na moto: kurtka softshell, jakieś jeansy, trampki, otwarty kask z szybką. I jak zimno lub dalsza trasa to do tego rękawiczki moto. A jak upał niemiłosierny to zamiast kurtki to bluza Big Grin Muszę mieć zasłoniętą szyję, bo jak mam odsłoniętą czuję się mega niekomfortowo (osy i inne latające paskudztwa, które przy uderzeniu o mnie, mogą mi zrobić zagrażające życiu kuku w szyję). RAZ jedyny jechałam w t-shircie, ale podczas całej jazdy miałam w wyobraźni obrazy ludzi i ich ran po kontakcie skóra - asfalt... Dlatego jak widzę jak jakieś babki se jeżdżą na skuterach ledwo ubrane to mnie dreszcze przechodzo :F


RE: Ubranko na ogarka - Majerano - 18-08-2019 13:48:31

Po czym stwierdzasz że te Martensy są damskie?[/align]


RE: Ubranko na ogarka - XPek03 - 18-08-2019 15:32:17

Cytat:Po czym stwierdzasz że te Martensy są damskie?
Dla mnie wszystkie martensy są damskie Tongue
Ale całe szczęście posiadam już świetne buciki na motor, no takie o

ciężkie ale wygodne i w dodatku w 100% hetero Big Grin
Cytat: Dlatego jak widzę jak jakieś babki se jeżdżą na skuterach ledwo ubrane to mnie dreszcze przechodzo :F
Aaaa mam dokładnie tak samo, w dodatku posiadam kumpla który codziennie ciśnie setką przez wieś na Aprili rs 125 w krótkim rękawie i krótkich spodniach w kasku za 40 zł facepalm kiedy go tylko widzę mam ochotę pójść do kościoła i pomodlić się za jego duszę.


RE: Ubranko na ogarka - rafi555 - 18-08-2019 15:52:30

Ja jeżdżę na wszystkim w długich spodniach, skórzana kurtka niekiedy rękawiczki stare motocyklowe po dziadku ale tylko jak jest zimno, buty jakiekolwiek i kask i teraz uwaga! Kupiłem do za małego na giełdzie za 50zł stał się za mały więc wyciąłem, trochę pianki. Rzadko ale jeżdżę też w orzeszku bo na bazarze kupiłem okazyjnie ale to tylko tak dla śmiechu się go używa Smile . Nie raz też jak Junak do lasu jedzie na grzyby to się i gumaczki założy :F.


RE: Ubranko na ogarka - Majerano - 18-08-2019 16:06:55

Wszystkie martensy są damskie? facepalm
Powiedz to gościom z Depeche Mode i hordom skinheadów w UK...


RE: Ubranko na ogarka - Motorowerzystka - 18-08-2019 17:33:09

(18-08-2019 13:48:31)Majerano napisał(a):  Po czym stwierdzasz że te Martensy są damskie?
Bo ponieważ dlatego że :F link zdjęcia mi to powiedział Tongue

(18-08-2019 15:32:17)XPek03 napisał(a):  Ale całe szczęście posiadam już świetne buciki na motor, no takie o http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/95072_pobrane.jpg
O glany :F pancerne buty.