Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł (/showthread.php?tid=49321)



przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - rafal_c007 - 01-08-2019 16:39:36

Panowie,

Proszę o pomoc bo juz mi się pomysły kończą.
Komar po szlifie/tłok przyzwoity, wał z epoki. Gaźnik współczesny ale wydaje się być ok.
Cewka elprom, świeca iskra.
Zapłon ustawiony przy użyciu precyzyjnego zegara i multimetru, przerwa książkowa a ciągle są jakieś problemy z zapłonem.
Na pewno włączenie świateł pogarsza pracę i komar czasami przerywa. Dodatkowo wczoraj po przejechaniu ok 8km zaczyna znów gasnąć na wolnych obrotach a przy włączeniu świateł jest jeszcze gorzej. Instalacja nie ma przebicia do masy bo to weryfikowałem.

Pomysły już mi się kończą co może być przyczyną.


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - Dawdzio - 01-08-2019 16:48:16

Co do problemów na światłach: próbowałeś zmniejszyć przerwę na świecy?


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - kacperszkudlarek - 01-08-2019 19:22:04

Jeśli chodzi o przerywanie na światłach to przypuszczam że do regulacji są platynki, ja w swoim 2375 miałem taki przypadek że gasł mi na światłach i winowajcą były platynki


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - Ryoko Yuki - 01-08-2019 20:01:15

Po pierwsze - wykręć świecę i zobacz, czy przypadkiem nie masz jej za bardzo okopconej. Po drugie - jak już Dawidzio sugerował - sprawdź przerwę na świecy. Niektóre niestety bardzo lubią się rozregulować. Właśnie przez to mój Błękitek zaczął przerywać na światłach. Po zmniejszeniu przerwy do 0,4 mm śmiga jak potłuczony!


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - rafal_c007 - 02-08-2019 10:13:12

Dziękuje za szybki feedback. W weekend "zaaplikuję" wasze rady i dam znać jak czy pomogło.


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - NoSeLatamTrochu - 02-08-2019 10:42:19

jak na światłach przerywa to zmniejsz przerwy na platynkach i świecy


RE: przerywa i gaśnie po włączeniu świateł - rafal_c007 - 05-08-2019 09:33:59

Hej,

Przerwa zmniejszona i generalnie fajnie się jeździło przez weekend natomiast jazda była bardzo rekreacyjna. Wszystko było super.
W niedzielę natomiast uciekałem przed burzą i rozkręciłem mocniej manetkę. Po 2-3 minutach komar zaczął mocno przerywać i strzelać w gaźnik. Po stygnięciu znów ok.
Wiecie co może być przyczyną? Przerwę na przerywaczu mam 0,4. i zapłon 0,3mm przed GMP.