Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Proszę o odpowiedź, PILNE! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Proszę o odpowiedź, PILNE! (/showthread.php?tid=4931)



Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 21-05-2012 16:13:09

Witam! Otóż tak czy można się dowiedzieć podając na przykład nr rejestracyjny czy tam numer ramy motoroweru kto jest jego obecnym właścicielem? Jak można to gdzie to idzie sprawdzić? Proszę o odpowiedź.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Semmao - 21-05-2012 16:29:11

Teoretycznie oficjalnie nikt Ci takich informacji nie udzieli - ochrona danych osobowych itp. Można spróbowac po nr rej. w WK, gdzie motorek jest zarejestrowany (ewentualnie z czekoladą pod stołem ale z tym to ostrożnie, bo to łapówka dla urzędnika państwowego) Wink zależy też po co Ci te dane.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 21-05-2012 17:00:28

(21-05-2012 16:29:11)Semmao napisał(a):  Teoretycznie oficjalnie nikt Ci takich informacji nie udzieli - ochrona danych osobowych itp. Można spróbowac po nr rej. w WK, gdzie motorek jest zarejestrowany (ewentualnie z czekoladą pod stołem ale z tym to ostrożnie, bo to łapówka dla urzędnika państwowego) Wink zależy też po co Ci te dane.

Potrzebne mi bo: Koleś na którego jest zarejestrowany musi iść do WK(chyba) wziąć kwitek że jest zarejestrowany i wtedy ja moge zarejestrować mustanga.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Semmao - 21-05-2012 18:01:40

Zadzwoń do swojego WK i zapytaj się, czy w przypadku kiedy Ty jesteś właścielem (masz umowę K-S), w której jest nr ramy itp. możesz go zarejestrować w przyadku gdy poprzedni właściciel zagubił dokumenty.

Kwitek raczej nie bo w przypadku zaginiencia dokumentów własciel zgłasza zaginiecie i wyrabia nowy DR. Dlatego zadzwoń i zapytaj czy możesz to zrobić Ty - jako nowy właściciel. Masz do niego tablice ? I brakuje tylko papieru ?


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 21-05-2012 23:06:17

(21-05-2012 18:01:40)Semmao napisał(a):  Zadzwoń do swojego WK i zapytaj się, czy w przypadku kiedy Ty jesteś właścielem (masz umowę K-S), w której jest nr ramy itp. możesz go zarejestrować w przyadku gdy poprzedni właściciel zagubił dokumenty.

Kwitek raczej nie bo w przypadku zaginiencia dokumentów własciel zgłasza zaginiecie i wyrabia nowy DR. Dlatego zadzwoń i zapytaj czy możesz to zrobić Ty - jako nowy właściciel. Masz do niego tablice ? I brakuje tylko papieru ?

Mam tylko tabliczkę znamionową na mustangu i starą tablicę rejestracyjną. W WK dzisiaj powiedzieli że mogę zarejestrować jeżeli tamten koleś na którego jest zarejestrowany weźmie kwitek że pojazd jest zarejestrowany. Umowę mogę spisać z kolesiem od którego teraz odkupiłem ale nie wiem czy taka umowa coś zdziała bo jawa nie była rejestrowana na niego.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Semmao - 21-05-2012 23:33:08

To niestety musisz miec ciągłość umów od właściciela w dowodzie żeby zarejestrować, a gościu od którego kupiłeś nie wie kto był wcześniej ? Nie ma umowy spisanej ?


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 22-05-2012 14:12:36

(21-05-2012 23:33:08)Semmao napisał(a):  To niestety musisz miec ciągłość umów od właściciela w dowodzie żeby zarejestrować, a gościu od którego kupiłeś nie wie kto był wcześniej ? Nie ma umowy spisanej ?

umowy nie spisywał bo tamten koleś nie miał dokumentów więc myśleli że nie zarejestrują. Właśnie nie bardzo on wie.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Semmao - 22-05-2012 14:31:48

Może wypełnij :
WNIOSEK O UDOSTĘPNIENIE DANYCH LUB
INFORMACJI Z CENTRALNEJ EWIDENCJI POJAZDÓW
http://www.cepik.gov...p_doc.doc?id=53

wraz z uzasadnieniem ... i może coś z tego będzie, chociaż nie wiem co byś wpisał w tym uzasadnieniu. :/ bo to, że masz motorower bez umów papierów, a nie wiesz kto był właścicielem z rejestracji to troche różnie może być odebrane.

Jak to nie pomoże to nie znam chyba innej legalnej drogi. Może faktycznie idź i zapytaj w WK i na policji, może ktoś życzliwy pomoże. Możesz np. poprosić, żeby nie podawali jego danych Tobie, tylko wysłali Twoje dane do jego z prośbą o kontakt w sprawie motorka... może w ten sposób zadziała ?

Powodzenia !


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - nie_mientki - 22-05-2012 14:40:01

Kiepsko sprawa wygląda. Moja propozycja: idziesz do wydziału komunikacji, jesteś tak grzeczny i dobrze wychowany jak to tylko możliwe, tłumaczysz pani w okienku swoją sytuację i jako uniżony petent prosisz żeby zajrzała do CEPu. Dla niej to tylko wklepanie paru cyfr do komputera, ale i zrobienie czegoś niedozwolonego. Jak wywali Cię na zbity ryj grzecznie wychodzisz. Jesteś w tym samym miejscu co pięć minut wcześniej, tragedii nie ma. Jak pani będzie miła to poda Ci te dane, a Ty po kilkunastu minutach odwdzięczysz się bukietem albo bombonierką.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 22-05-2012 14:52:22

(22-05-2012 14:40:01)nie_mientki napisał(a):  Kiepsko sprawa wygląda. Moja propozycja: idziesz do wydziału komunikacji, jesteś tak grzeczny i dobrze wychowany jak to tylko możliwe, tłumaczysz pani w okienku swoją sytuację i jako uniżony petent prosisz żeby zajrzała do CEPu. Dla niej to tylko wklepanie paru cyfr do komputera, ale i zrobienie czegoś niedozwolonego. Jak wywali Cię na zbity ryj grzecznie wychodzisz. Jesteś w tym samym miejscu co pięć minut wcześniej, tragedii nie ma. Jak pani będzie miła to poda Ci te dane, a Ty po kilkunastu minutach odwdzięczysz się bukietem albo bombonierką.

Ty to masz pomysły... Ale nie głupie! Tylko dla mnie nic nie powiedzą, młody jestem i powiedzą że jakiś mały mi tu przychodzi...wyślę brata lub ojca.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - nie_mientki - 22-05-2012 15:01:01

Idź Ty. Jest większe prawdopodobieństwo że nad młodym się zlitują, a w dodatku zaczniesz się przyzwyczajać do polskiej biurokracji.


RE: Proszę o odpowiedź, PILNE! - Norbi96 - 22-05-2012 15:14:32

Zobaczę kiedy będę mógł to podjadę.