Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Klasyczny Romet dla wysokiego - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: Klasyczny Romet dla wysokiego (/showthread.php?tid=49264)



Klasyczny Romet dla wysokiego - picasso44 - 18-07-2019 14:24:23

Hej,
to mój pierwszy post tutaj więc proszę o wyrozumiałość. Szukam porady u kogoś kto dobrze ogarnia temat retro rowerów, a w szczególności Rometów.

Szukam roweru miejskiego, obecnie jeżdżę na Gazelli ale jej zakup to był największy błąd w moim życiu... Ciężki, nietypowe części, nietypowe rozmiary, nietypowe śruby, wszystko się psuje, a do tego mam podejrzenia że kupiłem kradziony...

Dlatego przymierzam się do zmiany i myślę o jakimś prostym, lekkim retro-rowerze. Romet przychodzi mi pierwszy do głowy. Ale tu pojawia się problem, nie za bardzo wiem jakiego modelu szukać, który będzie miał porządną, lekką ramę, odpowiednią geometrię i najważniejsze - będzie dostępny w możliwie największej ramie (mam 195cm wzrostu). Ostatnia kwestia jest kluczowa, czy w ogóle Romet robił ramy w rozmiarach 61-63cm? Może mielibyście inną markę do polecenia w tych kryteriach?

Przeglądając OLX'a ciężko znaleźć jakiś retro miejski/turystyczny rower nie-holenderski. Za to jest sporo ofert rowerów szosowych, czy geometria roweru szosowego nadawałaby się do przerobienia go na rower miejski?

Pozdro!


RE: Klasyczny Romet dla wysokiego - drajwer - 27-08-2019 23:10:34

O ile mi wiadomo, największy rower Rometu to był Sport - 600mm. Nie mówię oczywiście na robionych na wymiar sportowych Specialach czy Superach. Przy czym "lekki" w odniesieniu do Rometa to nie wiem, czy można stosować Smile Przecież to wszystko ciężkie, stalowe.


RE: Klasyczny Romet dla wysokiego - rafi555 - 28-08-2019 08:47:14

Generalnie to jubilat miał być dla każdego i jak się dba to służy calutkie życie. Ja na twoim miejscu przed kupnem usiadł i przejechał się na rowerze żeby zobaczyć jak się siedzi i czy jest dla ciebie wygodny.