Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? (/showthread.php?tid=49261)



023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - Norweski Zomowiec - 17-07-2019 17:39:28

Witam

silnik 023. Gdy dojechałem do pracy okazało się, że skończyło się paliwo. Wlałem w pracy litr paliwa z 40ml~ oleju z kosy stihl. W czasie pracy padał deszcz, a 023 stał na zewnątrz. Po pracy odpaliłem normalnie i pojechałem. Po hm...prawie 2km zaczął mi tracić moc, gdy przyspieszałem oraz sporadycznie strzelało z gaźnika (?). Jechałem na 50% mocy. Dojechałem do sklepu i kupiłem olej mobil'a. Wróciłem na trasę i wszystko wróciło do normy. Już tak nie robił na początku.
Dlaczego tak sie wydarzyło? woda dostała się do środka, czy co?


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 17-07-2019 20:04:21

Po pierwsze mieszasz ze sobą oleje w 2t może się to skończyć katastrofą, już nie wspomnę o tym że te oleje się nie nadają i rozrabiasz je w słych proporcjach.

Kolejna rzecz korek ma odpowietrzenie od góry i kapie woda a jak wiemy idzie na dół więc dostało się do gaźnika.

I trzecia istotna rzecz która sprawiała mi problemy z komarem i do znienawidziłem na pewien czas a mianowicie woda w zapłonie. Po 1 dobra uszczelka przyklejona sylikonem której wiele osób nie ma. Kolejna sprawa przelotka instalacji ja pakowałem tam nawet sylikon. Jeszcze w s38 ważna jest ta gumka ale w tym, przypadku jej nie ma. I jak masz taki hermetyczny zapłonik to i tydzień może sięna niego lać a problemu nie będzie. Ja miałem do tego stopnia że po deszczowym dniu na parkingu po odkręceniu pokrywy wylewałem ze 100 ml wody no było tragicznie, a nieusunięta woda później dawała o sobie znak.


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 17-07-2019 22:43:21

Większej bzdury nie słyszałem. Może rozrabiasz sobie wahe z wodą?


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 18-07-2019 17:37:59

Ja zdałem z fizyki Smile Widziałeś kiedyś benzyne na oczy ?

Ktoś kto chociaż raz jadł rosół zaobserwował że pływają w nim oka. Co za tym idzie benzyna jest tłusta (oprócz ekstrakcyjnej) a jeszcze przecież lejemy olej Big Grin więc jak to ma się wymieszać z wodą ?


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - seler1500 - 18-07-2019 21:28:59

Sprawdź sam Wink
Oleje do dwusuwów są w pełni mieszalne ze sobą, co możesz przeczytać na każdym opakowaniu oleju. A co do wody, to faktycznie w niewielkich ilościach da się zmieszać.


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 18-07-2019 22:56:38

Ile byś szkół nie kończył to nie wymieszasz wody z benzyną i olejem Smile . Z Rafałem się zgodzę niewielkie ilości, pewnie typu 1ml. Z resztą po tylu szkołach powinieneś wiedzieć że silnik nie będzie pracował poprawnie (tak jak autorowi tematu). Ha powiem nawet że w japoniach masz śruby do spuszczania wody z gaźników bo się zbiera w nich woda.

Jak masz coś do tego ile skończyłem szkól to zapraszam na udeptane.


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 19-07-2019 00:16:02

A cha czyli twierdzisz że nie zbira się woda w gaźnikach w zależności od paliwa ? Hah żebyś ty jeszcze widział motor na oczy Tongue .


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 19-07-2019 00:48:38

A co ma do tego mój Tata ? To jest człowiek który coś osiągnął w przeciwieństwie do ciebie. Zaraz ty sobie nie poradzisz jak jesteś hymm... i nie wiesz że woda po dłuższym postoju (na przykład w zimę) się zbiera w gaźniku a się nie pali i się nie miesza i po to są otwory to nie moja sprawa rób jak uważasz. Już nawet nie będę z tobą dyskutował bo zaraz polecę.

Napisałem że autor tematu ma pewnie wodę w paliwie i dla tego nie odpala a że ty nie ogarniasz to zapytaj swojego taty Mojego zostaw w spokoju.

Generalnie nie pozdrawiam.


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - stqc - 19-07-2019 01:59:00

Panowie zluzujcie, Rafale zapraszam do zapoznania z naukowymi opracowaniami na temat mieszania różnicy płynów z woda. Jak wiadomo płyn robię tylko ciecz, a niestety lub stety praktycznie każdy w składzie ma wymieniona wodę w pełni rozmieszaną Wink no nic ale widzę ze nie wygramy bo wiesz lepiej i jesteś po szkołach w których Ci to przedstawiono naukowo Wink


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - rafi555 - 19-07-2019 08:21:49

Dobra rozumiem ale dobra ile się wymiesza? Troszkę a jeśli nawet i cała woda to jak silnik ma poprawnie pracować ? Koledze nie chodzi o to czy się wymiesza czy nie tylko czemu mu nie chodzi jak powinien, według mnie to przez wodę w paliwie.


RE: 023 - strzelał z gaźnika, ale już nie. Pytanie dlaczego? - Norweski Zomowiec - 19-07-2019 13:24:41

Jak ta woda się mogła dostać do paliwa? przez korek?
mam ten plastikowy, bez gwintowy oraz plastikową obudowę tłumienia gaźnika