Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET (/showthread.php?tid=49253)



Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Karoll - 15-07-2019 02:34:09

Witajcie.
Szukam cewki zapłonowej do Rometa. Moje zapasy cewek ZMD się skończyły, a widzę, że są dostępne nowe, współczesne. Które są dobre, warte zakupu?
Tak, szukałem opinii i słabo cokolwiek znaleźć, stąd zakładam temat.
Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - TheKocur - 15-07-2019 09:17:49

Ja Ci powiem że kupiłem nową cewke za 30 zł i po 5km iskra osłabiła się na tyle że już nie odpalał Tongue


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - NoSeLatamTrochu - 15-07-2019 10:39:42

mi po kilku km odpadł kabelek od masy i się odłamał


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Karoll - 15-07-2019 23:39:03

Ok, dziękuję. Czyli albo ZMD albo przewijanie starej Wink


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Quake96 - 15-07-2019 23:51:27

No właśnie niekoniecznie tylko to. Nowe cewki są robione przez co najmniej dwóch producentów. Chińskie to podobno dno, ale te droższe "polskie" są niby jak najbardziej okej.


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Karoll - 15-07-2019 23:56:14

Quake, mógłbyś mi powiedzieć, jak je odróżnić? Najlepiej z linkami do aukcji i na co zwracać uwagę, bo sprzedawcy piszą głownie "produkcja współczesna, część fabrycznie nowa" Smile


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - NoSeLatamTrochu - 16-07-2019 11:57:16

zależy na jaką się trafi, może ja akurat gorszą trafiłem, ale po założeniu cewki zmd którą kupiłem za całe 2 zł na złomie śmiga już od 5k kilkometrów


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - seler1500 - 16-07-2019 12:20:32

Sprostowanie - nie było cewek ZMD, produkował je Zelmot. Ja z współczesnymi mam dobre doświadczenia, 8 sztuk i wszystkie do tej pory działają jak trzeba.


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - NoSeLatamTrochu - 16-07-2019 14:46:57

mowiąc zmd chodziło mi o oryginalne


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Stachu.G - 16-07-2019 15:32:51

Zakładaj firmy Elprom.


RE: Opinie o współczesnych cewkach zapłonowych ROMET - Wojciszek - 17-08-2019 22:40:52

Miałem Elprom. Zły rozstaw. Za grube ,,ścianki'' cewki. Cienkie kable (w dodatku przylutowane słabo. Dosłownie trzymały się na słowo honoru). Na końcu uwaliała się blaszka przy lekkim przyciąganiu kabla. Kupiłem pierwszą lepszą ,,noname'' z allegro za połowę ceny. Zabawne jest to, że wszystko w tej tańszej było wykonane o niebo lepiej. Nic nie musiałem piłować, ani przerabiać. Kable co prawda nadal cienkie (choć i tak grubsze niż w Elpromie) i w miarę solidnie przylutowane. Jak chcesz cewkę z Gmoto to kup tą najtańszą. Szkoda kasy na tego Elproma.

Chociaż nie przejechałem się daleko, bo przerywał mi na dwójce (prawdopodobnie przez uszczelkę cylindra). Więc możliwe, że ta cewka noname może paść po 5 km albo też i nie. Tak czy siak jeśli ktoś chce i nie chce mu się nic przerabiać (przynajmniej u mnie pasuje idealnie) to na dole jest link.
https://allegro.pl/oferta/cewka-zaplonowa-romet-motorynka-komar-ogar-kadet-4884090982