Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
zaplatanie koła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: zaplatanie koła (/showthread.php?tid=49245)



zaplatanie koła - Manius - 13-07-2019 12:47:57

Witam mam problem mianowicie gdy zaplotę koło tylne do ogara 200 cała obręcz przesunięta jest w prawo dodam ze zaplatam na wzór przedniego koła.
Szprychy oryginalne rometowskie 17 cali piasta od koła 19 cali tył i obręcz 17 org
czy to może być wina piasty ze jest od koła 19 calowego i dlatego cała obręcz jest przesunięta ? Czy szprychy tylniego koła roznią sie czyms od przedniego ?


RE: zaplatanie koła - Whiskacz - 13-07-2019 14:26:56

Źle montujesz szprychy. Kąt na obręczy musisz pilnować. Ja pierwsza felgę robiłem ze 5godzin się poddałem bo piłem po drodze piwo. Bez piwa druga felgę zrobiłem w godzinę.


RE: zaplatanie koła - NoSeLatamTrochu - 13-07-2019 16:45:13

hmmm, dziwne, sprawdź czy masz wszystkie szprychy równej długości, ja swoje pierwsze koło zaplatałem ostatnio, tez było to tylne, też zaplatałem na wzór przedniego, z ciekawości dzień wcześniej obejrzałem ten film





I poszło jak składka, godzina roboty i wycentrowane koło, spróbuj z jednej strony skręcić a z drugiej rozkręcić, może uda Ci się tą obręcz w linii ustawić


RE: zaplatanie koła - Paweł123 - 13-07-2019 17:28:20

Mi też sie tak działo to potem jak się centruje to sie ustawia felgę na środek


RE: zaplatanie koła - Manius - 14-07-2019 11:05:52

Koło oddam do zapatania w rowerowym , ale ma jedno pytanie piasta była na wiankach przerobiłem na łożyska i pojawia sie problem tej tuleji co w srodku siedzi jest ona za krotka wiec napchalem tam podkładek dystansowych ale to chyba nie jest dobry pomysł wie moze ktos jakiej długosci ma byc ta tuleja bo orginalna z koła przystosowanego na łozyska za chiny ludowe nie pasuje


RE: zaplatanie koła - NoSeLatamTrochu - 14-07-2019 12:48:13

może to dzwonić, zmierz ie potrzebujesz jej, i zleć tokarzowi


RE: zaplatanie koła - Manius - 14-07-2019 13:37:31

dobra jeszcze jedno pytanko jak ma wsadzoną tuleje i te podkładki i one tj wpierają trochę w w łozysko i troszkę cięzko sie obraca zeby wyliczyć całkowitą długość tulejki muszę zmierzyc tuleje + podkładki i pada pytanie ile luzu mogę dać 1mm może 0.5mm ?