Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
MZ ETZ 250 by Szymon - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Nasze sprzęty (/forumdisplay.php?fid=193)
+--- Wątek: MZ ETZ 250 by Szymon (/showthread.php?tid=49225)

Strony: 1 2 3 4


RE: MZ ETZ 250 by Szymon - Odrestaurator - 16-03-2020 00:49:19

Jorgisson, przedni czujnik jest taki sam jak w chińskim skuterze bo pompka też jest ze skutera. Dwa kable do instalacji w przedniej lampie idą które złączają/rozłączają masę. Oryginalnie jest podobny czujnik (zwykły pręt na sprężynce który zamyka obwód, jak klamka wciśnięta to wychodzi a jak wciśnięta to się chowa), a z tyłu jak w większości starych moto kabel który po wciśnięciu dźwigni łączy się z masą. Wszystko jest w bębnie. Pręcik z bębna wystaje odizolowany od masy a na rozpieraku który się kręci po wciśnięciu dźwigni jest blaszka która zwiera pręcik z masą. Po prostu standardowo jak w każdym starym moto.


RE: MZ ETZ 250 by Szymon - Odrestaurator - 13-04-2020 16:55:15

Jeździ działa ;D











Simson nadal w rozbiórce, pierwszą shl sprzedałem, kupiłem drugą.


RE: MZ ETZ 250 by Szymon - Odrestaurator - 11-06-2020 15:20:44

Jeździ. Ostatnio pokazała moc zrywając łańcuch na zmianie biegu z 2 na 3... cała obudowa pękła, rozwaliło łożysko zębatki, wciągnęło linkę licznika. Łańcuch pękł na spince. Teraz poskładałem wszystko na porządnej spince i nowych częściach. Zębatka zmieniona na z 20z na 19z. Lepiej się teraz jeździ. Jeszcze mi lampa tylna ostatnio uleciała na dziurze ale to zrobione już. Tak poza tym to nic się nie dzieje. Z tym łańcuchem to fart, bo pękł z 10km od domu... ale pod domem fana Mzetek :F Ogarnęliśmy sprawę i wróciłem jadąc. Od tamtego czasu wożę ze sobą spinki Big Grin






RE: MZ ETZ 250 by Szymon - Odrestaurator - 23-07-2020 01:18:13

Mzeta w zasadzie śmigała cały czas...







Ale została zastąpiona przez jedno z marzeń Big Grin temat na dniach.