Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Klakson a rejestracja Kadeta - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Klakson a rejestracja Kadeta (/showthread.php?tid=49093)



Klakson a rejestracja Kadeta - XStuntManiac - 17-06-2019 16:19:42

Witam, mam krótkie pytanie.
Mam możliwość ponownej rejestracji Kadeciora mojego taty, teoretycznie wszystko chodzi, tylko nie mam podłączonego klaksonu, jest przykręcony ale muszę doprowadzić do niego prąd jakimś sposobem.
I tu jest zagadka, czy trzeba aby on działał żeby motorower przeszedł przegląd techniczny, czy mogę go sobie np odkręcić jak gdyby nigdy nic tam nie było? Ktoś się z takim problemem już spotkał?


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - rafi555 - 17-06-2019 17:28:00

Kadety nie miały fabrycznie klaksonu tylko dzwonek, co za tym idzie przejdzie przegląd.


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - NoSeLatamTrochu - 17-06-2019 17:51:33

motorower do przeglądu/rejestracji musi mieć to co miał oryginalnie, zależy też od gościa, może się z Tobą kłucić że miał itd lub nawet nie zwróci uwagi, mój ogar przeszedł przegląd bez lusterka i klaksonu z ledwo działającym hamulcem z przodu, ale możesz trafić gościa który Cie nie przepuści bo np jak u znajomego stwierdził że opona jest za chuda XD


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - Norweski Zomowiec - 17-06-2019 18:31:30

zainstaluj trąbkę rowerową i przejdzie



RE: Klakson a rejestracja Kadeta - XStuntManiac - 17-06-2019 19:25:35

W teorii tata mi mówi że jak kupił to miał, może znajdę po prostu kabelki jakieś dwa i przyłączę gdzieś do kabla od świateł z aparatu zapłonowego i drugi do przełącznika.
Nie wiem czy to coś zmienia, ale mam Kadeta Lux, tego z chromowanymi błotnikami, może w nich były jakoś czasem montowane, nie mam pojęcia szczerze.


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - Dawdzio - 17-06-2019 23:26:38

Skoro to jedynie kwestia podłączenia to po co kombinować, nie lepiej wpiąć go i mieć spokój?


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - XStuntManiac - 18-06-2019 09:11:03

Kwestia podłączenia to jedno, ale jak się okaże że przez ponad 20 lat stania w stodole jednak nie będzie działał, to może być lekka lipa.


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - Dawdzio - 18-06-2019 10:05:27

Nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Nie ma co gdybać, to tylko dwa przewody.


RE: Klakson a rejestracja Kadeta - NoSeLatamTrochu - 18-06-2019 11:42:29

to kup taki trąbicek, cena z 10 zł, jeden kabelek pod kabel wychodzący z silnika do świateł a drugi do pstrycka na kierownicy i tyle Big Grin