Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nowy fan Mińska125 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Nowy fan Mińska125 (/showthread.php?tid=49082)



Nowy fan Mińska125 - Vanzan - 14-06-2019 06:34:53

Witam wszystkich,
Już od paru dni jestem na forum ale należało by się przywitać. Zostałem szczęśliwym posiadaczem Mińska 125 typ 400a ( z tego co udało mi się ustalić, dzięki pomocy drogich forumowiczów).
Znam się bardziej na samochodach niż motorach dlatego będę potrzebował Waszej pomocy.
Motor dostałem od szwagra, chyba w dobrym dla niego momencie, bo poszedł by za flaszkę - dosłownie. Choć ciekawe gdzie by trafił Tongue. Tak czy inaczej gdy go zobaczyłem zajaralem się jak cholera! Postanowiłem dać mu drugie życie.
Od ok. 20 lat stał w garażu. Jest w miarę kompletny. Pobite kierunkowskazy, to szczegół. Z tego co zauważyłem ma wgięte mocowanie lampy przedniej ale to też się zrobi. Ogółem chcę go zrobić na cacko - jak by wyjechał z fabryki...może prawie (wiem już o sprzegle). Napewno w tym roku wszystkiemu nie podołam, po prostu z braku czasu ale w przyszłe lato obiecuję, że Mińsk będzie na perfekt!!
Narazie zbieram "makulaturę" na temat Mińska. Mam już instrukcje obsługi do Mińska typ 400a i "katalog części typ400" (za co bardzo dziękuję...nie wymienię kolegi- RODO Big Grin - dzięki). Może ma ktoś "katalog części" do typu 400a? Napewno by Mi to ułatwiło pracę.
Jak tylko będę mógł, będę relacjonował pracę z odbudowy. Narazie nie wiem nawet jak tu wstawić zdjęcia Big Grin.
Pozdrawiam
Kuba


RE: Nowy fan Mińska125 - Odrestaurator - 14-06-2019 12:19:00

Witamy na forum Wink zapraszam do zaprezentowania Mińska w odpowiednim dziale.


RE: Nowy fan Mińska125 - Wojtek na Wigry - 14-06-2019 15:53:20

Radzieckie maszyny to jest coś.


RE: Nowy fan Mińska125 - kacperszkudlarek - 14-06-2019 20:26:13

Witamy na forum


RE: Nowy fan Mińska125 - zbieracz rometów - 20-06-2019 17:53:50

Witamy na forum !!!