Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wyłamana ścianka karteru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Wyłamana ścianka karteru (/showthread.php?tid=48979)



Wyłamana ścianka karteru - Wodnik - 21-05-2019 23:49:08

Czy takie uszkodzenie nadaje się do spawania? Nie posiadam wyłamanych odłamków. A numery połówek się zgadzają, gniazda łożysk ciasne więc trzeba uratować. Tongue




RE: Wyłamana ścianka karteru - Odrestaurator - 21-05-2019 23:54:20

Jak najbardziej, wyczyścić, dociąć odpowiedni element z alumu i dospawać. Ale lepiej dać to komuś doświadczonemu bo niestety te aluminium to gównolit i niewprawionemu spawaczowi może sprawić kłopot. No i trzeba uważać żeby od temperatury spawania się kartery nie odkształciły, głównie chodzi o gniazda łożysk.


RE: Wyłamana ścianka karteru - Wodnik - 21-05-2019 23:58:53

Masz namiary na kogoś ogarniętego i mógłbyś się podzielić? Shy

Ważne też żeby wysyłkowo można sprawę załatwić.


RE: Wyłamana ścianka karteru - Dj.bimo - 22-05-2019 00:32:27

Ja miałem w motorynce połamane jak masz te trzy otwory w karterze co się przykręca zapłon i w ten górnym mi pękł chyba na trzy takie małe kawałki ale znalazłem tylko jeden taki mały a reszty nie było i brakowało ale mam spawarkę z butlą na drut więc dokupiłem do niej drut aluminiowy i ostatnio sam zespawałem potem lekko szlifierkom wyrównałem do równego gdzie jakiś glut odstawał i trzyma a na co dzień mam inny motor toros i tam mi raz po tych u nas dziurach spadł mi łańcuch i połamał pokrywę co osłania zębatkę od łańcucha i kawałek karteru ale ten kawałek pękniętego karteru zgubiłem i go nie miałem to też zespawałem tą spawarką z drutem ostatnio trochę przeszlifowałem żeby było równo pomalowałem czarną farbą pod kolor silnika i jest git wszystko trzyma i nic nie pęka a jeżdżę codziennie.


RE: Wyłamana ścianka karteru - Wodnik - 22-05-2019 00:39:27

Spawarka Mig/Mag jak się domyślam?
Dziękuję za porady. Wink