Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... (/showthread.php?tid=48746)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - seler1500 - 03-06-2021 22:19:41

Zębatki, masa motocykla, wystrojenie i wyregulowanie silnika...


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 03-06-2021 23:46:21

seler1500 napisał(a):wystrojenie i wyregulowanie silnika...
Oprócz ustawienia zaworów oraz zapłonu to coś jeszcze jest? loo


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - seler1500 - 04-06-2021 00:13:57

Gaźnik Wink


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 08-06-2021 18:49:17

Gdy już cieszyłam się, że nic ostatnio od niego nie odpadło best (oprócz śrubki uchwytu linki ssania przy gaźniku...) w domu ogarnęłam, że nie mam tablicy rejestracyjnej loo Pojechałam na poszukiwania, ale niestety jej nie znalazłam, może ktoś ją znalazł... Napisałam na spotted, oby się odnalazła... A bez tablicy raczej nie mogę jeździć... Gdyby się nie znalazła, to zgubienie trzeba zgłaszać na policję?


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Dawdzio - 08-06-2021 20:15:03

W sumie to jedynie dla twojego bezpieczeństwa, gdyby ktoś popełnił jakieś przestępstwo mając założoną Twoją tablicę.

Czyli teraz czeka Cię jak zawsze miła i relaksująca wizyta w urzędzie. A jeśli jeszcze wyjdzie Ci w międzyczasie przegląd to i tymczasową będziesz musiała kupić. Chociaż... Na allegro da się zamówić za dwie dychy dowolną. Nawet mają naklejki wyglądające jak ta homologacyjna. Nie, żebym namawiał... :F


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Quake96 - 08-06-2021 21:10:39

Jak ja zgubiłem rejestrację od Ogara to poszedłem na policję a tam mnie zbyli. Powiedzieli, że mam sobie iść do WK, a nie do nich. Poruszałem chyba kwestię tego "co jeśli ktoś coś", ale stwierdzili, że będę miał papier z WK że zgubiłem, więc w razie czego to wystarczy.

W WK poszedłem po wtórnik tablicy. Zgłaszałem to chyba w poniedziałek albo wtorek a już w czwartek miałem blachę do odbioru. Płaciłem około 30zł za nową.


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 09-06-2021 18:27:24

Dziś pojechałam wczorajszą trasą, dokładnie od punktu A do punktu B (bo wczoraj sprawdziłam tylko miasto). Jadę uważnie rozglądając się po poboczu. No nie ma. Trudno. Zadzwoniłam do WK i pytam co i jak, poradzili bym wypełniła wniosek i wrzuciła do urny, bo wizyta osobista byłaby dopiero na wtorek za tydzień loo No to wracam tą drogą do miasta z powrotem. Jadę, chwytam kątem oka czarny kwadratowy kształt leżący na poboczu, aaaa tuuu cię mam Big Grin Zatrzymałam się i zawróciłam po zgubę. 50 zł w kieszeni :F Jakim cudem mogły się odkręcić dwie nakrętki w tym samym czasie to ja nie wiem... Ale kupiłam nakrętki samokontrujące więc powinno być git Big Grin


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - gabriel0 - 09-06-2021 21:15:04

Trzeba walnąć gwint spawarką. Albo chociaż zgnieść w imadle.


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Dawdzio - 09-06-2021 21:34:31

A może by po prostu przynitować? Chociaż to był pewnie zwykły pech i nowa śrubka z nakrętką załatwią sprawę. Mogą być bez ocynku to same się zabezpieczy przed odkręceniem :F
Sam nie lubię ramek, tablice przykręcam i jeszcze żadnej nie zgubiłem.


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 09-06-2021 22:20:11

Dawdzio napisał(a):tablice przykręcam i jeszcze żadnej nie zgubiłem.
Też bym przykręciła tylko że... tablica nie może być chyba podziurawiona za bardzo krejzi Bo tabliczka jest przykręcona do ramki, a ramka u góry do uchwytu... Jakoś tak wyszło :F


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 13-06-2021 12:28:07

Stopka po prawej stronie mi pękła w połowie przez co kiepsko na niej opierać nogę... Na allegro 1 sztuka kosztuje 26 zł (z wysyłką byłoby jakieś 30+) bo DO OGARA 125!! Nie no, za kawałek gumy tyle nie dam roll Zaczęło się poszukiwanie kopii best No i znalazłam identyczną gumę podnóżka, ale "do" ferro blade 201/202 za 6,70 :F


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Debesta - 13-06-2021 17:54:29

Żeby do mojego Suzuki stopki kosztowały po 30zl i żeby jeszcze w ogóle byly...


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 16-06-2021 23:40:21

Wymiana oleju - 4000 km (zapiszę sobie tu Big Grin ) Wiem że wymieniałam w tamtym roku, ale nie pamiętam ile było kilometrów...


RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 17-06-2021 20:51:24

Przyszła stopka. Taka ładna, nowa :F Tak się prezentuje w porównaniu z oryginalną:



Niewyraźne zdjęcie bo lewą ręką mi nie wychodzą zdjęcia krejzi

A tu już na swoim miejscu:




RE: Co ja zrobiłam - kupiłam Ogara... - Motorowerzystka - 19-06-2021 21:36:51

Zmieniłam zębatkę na 16 zębów. Teraz bez trudu osiąga 90 km/h i zmienił się także zakres obrotów. Na zębatce 14 zębów było np. tak: 60 km/h - 6000 obr/min, 80 km/h - 8000 obr/min. A teraz jest 80 km/h - 7000 obr/min. Wydłużyły się też biegi.