Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Trudne sprawy (/forumdisplay.php?fid=206)
+--- Wątek: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów (/showthread.php?tid=48602)

Strony: 1 2 3


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - krystian276 - 08-03-2019 01:55:54

Ja to tam nie mam nic do kogoś kto zrobi na oryginał, ale jak ktoś sie upiera, wmawia, ze to super klasyk, unikat, jedyny taki, trza ratować, weź ty gdzie mi z nieoryginalną nakrętką... to mi sie aż żal robi Tongue Mnie w tym boli, że kiedyś też tak myślałem, że łooo toż to stare kurczy trza by to zachować, a każdy wie, jak sie to skończyło :F Mnie boli bardziej, że ja potrafię uszanować, jak ktoś wpiernicza 3 tysie w remont ogara, ale większość z tych osób nie potrafi uszanować, że ja przerobiłem coś z czego mam teraz fun


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Simpepsi97 - 08-03-2019 02:02:46

Najbardziej to mnie rozmiesza to , że osoby co uważają te sprzęty za złom (prl) , wyśmiewają innych za ceny jakie dają i piszą że to nic nie warte , a jak co do czego to sami wystawiają to za śmieszną sume . Ostatnio nawet jeden chłopak kłócił się że gaźnik do wski to złom nic warty itp , teraz widziałem jak wystawił gołą komorę pływakową (bez reszty) za 30 zł , no świetnie , gaźnik kpl można za tyle kupić no ale są ludzie i taborety. (oczywiście znam więcej takich przypadków).


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - krystian276 - 08-03-2019 02:05:11

Simpepsi, apropo tych cen, to ja zawsze wystawiałem wszystko za bezcen... kur... piiiip...... stało to tyle że 300kg wywaliłem na złom Tongue Nie wiem co jest z ludźmi, ale nikt nie chciał tego kupować za często połowe ceny z grup.... dodam, że za kartery od CZ dostałem na złomie więcej niż wołałem na grupie.....


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Simpepsi97 - 08-03-2019 02:09:15

(08-03-2019 02:05:11)krystian276 napisał(a):  Simpepsi, apropo tych cen, to ja zawsze wystawiałem wszystko za bezcen... kur... piiiip...... stało to tyle że 300kg wywaliłem na złom Tongue Nie wiem co jest z ludźmi, ale nikt nie chciał tego kupować za często połowe ceny z grup.... dodam, że za kartery od CZ dostałem na złomie więcej niż wołałem na grupie.....

Masz ten silnik jeszcze od wski 125 co stał na dworze i przykrywał go śnieg ? znając ciebie to co sprzedawałeś nic sie nie nadawało do użytku xd


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - krystian276 - 08-03-2019 02:10:44

A zdiziłbys się, 90% części była sprawna, reszta do regeneracji (cylindry etc), silnik dalej tam stoi Tongue


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Simpepsi97 - 08-03-2019 02:12:56

(08-03-2019 02:10:44)krystian276 napisał(a):  A zdiziłbys się, 90% części była sprawna, reszta do regeneracji (cylindry etc), silnik dalej tam stoi Tongue

To jak za pół darmo , sprzedaj mi go za 100 przyjade osobiście :F


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Jorginsson - 08-03-2019 08:59:31

Dodam jeszcze tylko, że zapewniam Was, że zastanowiłem się dwa razy, zanim stwierdziłem, że osłony zawieszenia będą modyfikowane. Ale nie chciałem zostawiać przodu "w serii", bo Ogar ma ten niewątpliwy problem, iż jest motorowerem do granic możliwości już zunifikowanym, a w efekcie nudnym. Zostawiając przodek bez zmian w obliczu reszty prac które zamierzam wykonać, to jakby upiec wspaniały jabłecznik i nie posypać go pudrem. Każdy się zorientuje, że czegoś tam brakuje. Potem zastanowiłem się kolejne dwa razy, zmierzyłem 5 razy, żeby mieć pewność, że jak przytnę to będzie pasować, co by faktycznie nie marnować następnych części. Efekt tych modyfikacji to już zupełnie subiektywna sprawa, ale jak to wszystko dostanie odpowiednie malowanie, a chromy zaczną się błyszczeć, to może część z Was przekona się, że jak czasem utniemy jedną pordzewiałą osłonę to nie będzie takiej tragedii Wink tym bardziej, że jest to element, ktory przy odrobinie umiejętności można śmiało dorobić. I to jest cały fun przy odbudowach/ renowacjach!


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Motorowerzystka - 08-03-2019 17:35:25

I tyle szumu o to, że Jorginsson uciął osłonę? Serio? krejzi Nie żeby coś ale to jego własność i równie dobrze mógł ją pociąć na kawałeczki i nikomu nic do tego :F


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - bkrukl - 08-03-2019 17:58:20

I ja popieram Motorowerzystkę. Robicie gburzę jak na facebooku.
Jego sprzęt niech robi co chce. Dla jednego to zabytki, dla innego złom.
Każdy ma swoje zdanie. Nie bawcie sie w polityków i ich kłótnie o nic.


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Texas Ranger - 08-03-2019 22:26:31

Co Wy gadacie o fajsbukowej gównoburzy, ten temat to po prostu fajny sposób na rozruszanie forumowych emocji.


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - grek132 - 08-03-2019 22:46:45

uważam że każdy tuning jest dobry jeśli jest pomyślany a nie robienie czegoś na banie Wink


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Norweski Zomowiec - 08-03-2019 23:02:45

Jak jeszcze za komuny kombinowano, modyfikowano, aby poprawić/osiągnąć moc z motorowerów i nie było z tym problemu. A teraz jakieś wielkie halo


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - Wodnik - 09-03-2019 01:03:46

Ogółem też sądzę że nie powinno się przerabiać Rometów czy innych motocykli, motorowerów z tamtych lat.

Jednak tu kolega nie robi ulepa czy buraczanego tuningu tylko swego rodzaju prototyp.

Więc można wybaczyć. Czekam na efekt kocowy. Smile


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - seler1500 - 09-03-2019 01:16:03

Ulepy i modzenie złeee a jak zaczynałm motorynkę modzić nikt nawet słowa o tym nie napisał :F


RE: Tu kłócimy się o przeróbki Rometów - NoSeLatamTrochu - 09-03-2019 01:27:50

koledzy pogódźcie się
a ty seler kończ skur*orynkę to kopary opadną haha