Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Serwus ! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Chłopcy Rometowcy (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Powitalnia (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Serwus ! (/showthread.php?tid=48582)



Serwus ! - Michał2350 - 06-03-2019 02:00:07

Stałem się posiadaczem Rometa Komar najprawdopodobniej 2350 rocznik 1975 (?)
Będę wdzięczny za komentarz, bo będę się zabierał za remont Smile
Póki co obcowałem z nim jakieś 30 minut i nie chciał już odpalić, przy zakupie odpalał, ale na spokojnie zleje stare paliwo, przeczyszczę gaźnik i przewody i powinno być ok

Pierwsze pytanie to jaką mieszankę paliwa z olejem robić 25l / na litr oleju czy 30l/ na litr oleju , i jaki olej najlepiej lać ?

Jaki olej do skrzyni ? i ile go tam wchodzi ? jak się uda go odpalić przed większym rozbieraniem to chyba go już wymienie po remoncie silnika ...

Jakieś ksiązki serwisowe można ściągnąć gdzieś ? przy hondzie cbr f4 sporo sam robiłem więc mam nadzieje że sobie poradzę choć mechanikiem nie jestem

Ogólnie to mam wiele pytań ale chyba po to forum Smile

Z góry dzięki za pomoc
Pozdro !


RE: Serwus ! - Odrestaurator - 06-03-2019 02:57:25

Witamy na forum Wink Zapraszam do zaprezentowania Komara w odpowiednim dziale.

Mieszanka najlepiej sprawdzi się 20-30ml oleju na litry benzyny (1:40) olej najlepiej półsyntetyczny aczkolwiek każdy olej do 2t się sprawdzi - to tylko komar
Oleju do skrzyni wchodzi około 0,5L, spuszczasz stary olej, zakręcasz spust, odkręcasz kontrolkę oleju i nalewasz nowy olej aż zacznie lecieć kontrolką, wtedy przestajesz i zakręcasz wszystkie otwory. Olej do skrzyni to Lux 10 sprawdzi się, lepszego nie trzeba.


RE: Serwus ! - remix301 - 06-03-2019 08:53:56

Witamy na forun


RE: Serwus ! - Michał2350 - 06-03-2019 15:30:43

Ok , dzięki

A możecie potwierdzić jaki to model komara ? I jaki rok produkcji mniej więcej , nie sprawdziłem tabliczki - o ile w ogóle jest , a będę jechał przy nim grzebać i uzbroił bym się już w jakieś części


RE: Serwus ! - Odrestaurator - 06-03-2019 16:06:39

Na moje oko zwykły 2350, części do tego pełno, tabliczka znamionowa powinna być po prawej stronie obok silnika, aczkolwiek może jej nie być. Rocznik tam odczytasz. Pewnie coś około 75'