Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Kilka pytań odnośnie rejestracji - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Kilka pytań odnośnie rejestracji (/showthread.php?tid=48540)



Kilka pytań odnośnie rejestracji - rzanyd@gmail.com - 26-02-2019 00:33:12

Nie wiem w którym miejscu na forum zadać pytanie odnośnie nr. ramy i zarejestrowania motocykli. Jeśli ktoś może pomóc w którym dziele mogę umieścić temat to z góry dziękuje.
PS. jeśli chodzi o pytanie z nr. ramy to czy jak umieszczę go na forum to czy jest ktoś w stanie określić jego historię tzn. rok produkcji, dokładny model i czy pojazd nie był skradziony? I jeśli ktoś to sprawdzi to czy istnieje możliwość w jakikolwiek sposób go zarejestrować? Mam jeszcze okazję kupić WSK z 1976 roku lecz została wycofana z ruchu w 1977 r. sprzedawca nie potrafi określić dlaczego. Chciałbym sprawdzić czy nie była ona kradziona i czy jest możliwość jej rejestracji?


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Szabla - 26-02-2019 00:41:54

Usuń identyczny temat Wink


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Paweł123 - 26-02-2019 15:19:41

Zarejestrować możesz na
-Pełne dokumenty
-Oświadczenie czy potwierdzenie rejestracji
-Jak masz tablice rejestracyjną
-Bez papiera tylko na zabytek
U nas na stacji diagnostycznej tylko takie przypadki mieliśmy. A z tej wsk jakikolwiek papier jest, na czym to pisze ze wycofana moze chodzi ze wyrejestrowana?


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - rzanyd@gmail.com - 26-02-2019 17:28:10

Z tego co sprzedawca mówił przez telefon to na dowodzie jest wbita pieczątka i pisze na niej ze wycofana z ruchu w 1977r. A jeśli nie mam nic tylko numery ramy to czy istnieje możliwość sprawdzenia czy motory nie były skradzione ? I czy po numerach idzie jakoś odczytać jaki rok produkcji itp?


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Paweł123 - 26-02-2019 18:40:09

Mówisz ze za dowodzie rej najlepiej było by po numerach rejestracyjnych poszukaj chwile zajde na stacje popytać

Żeby cokolwiek sprawdzić potrzeba nr.vin(ramy) tabliczka znamionowa i dowód rej


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - rzanyd@gmail.com - 26-02-2019 19:10:24

Bardzo byłbym wdzięcznySmile


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Paweł123 - 27-02-2019 14:07:11

Najlepiej na pw wyslij to co.pisalem


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - rzanyd@gmail.com - 27-02-2019 20:49:46

W niedzielę się przejadę do potencjalnego sprzedawcy i poproszę o udostępnienie mi nr ramy i zrobienie zdjęcia dowodu, jeśli udostępni to Ci podeślę, jeśli nie znaczy że jakiś partacz.


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Paweł123 - 28-02-2019 10:25:28

Oki Cool


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Mateuszp10 - 28-02-2019 20:40:25

@Pawel123 a jak zarejestrować motorower mając tylko tablice?


RE: Kilka pytań odnośnie rejestracji - Paweł123 - 03-03-2019 22:41:53

Jak kupisz motor który ma zgubione dokumenty a ma tablice rejestracyjną i Właściciel od którego kupujesz jest w 100% pewny że ta tablica jest z tego motora to idziesz do wydziału komunikacji tam gdzie był motor rejestrowany i jest szansa odzyskać dokumenty. Kiedyś pomagalismy takiemu gościowi załatwiac coś takiego ale to było dawno (2012-2013) wtedy sie tym nie zabardzo interesowałem więc nie pamiętam dokładnie ale tata mi to opowiadał. Tylko musisz być w 100% pewny że to jest z blacha z tego motorka bo była już sytuacja ze ktoś kupił se tablice i chciał papiery a okazało sie ze WSK zarejestrowana tylko tablice ktoś zgubił

Byłeś u niego dzisiaj?