Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Był sobie Ogarek (205) - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Był sobie Ogarek (205) (/showthread.php?tid=48529)

Strony: 1 2 3 4


RE: Był sobie Ogarek (205) - Ryoko Yuki - 13-07-2020 02:21:08

Dawno mnie nie było, ale COVIDy i tajemnicza usterka po ziomowaniu nie dawały mi cieszyć się należycie sezonem. Dodatykowo przenosiny do wreszcie w miarę własnego warsztatu (nie mam prądu, ale za to mam 3 m2 bez jakiegokolwiek ograniczenia i plac z którym moge się rozłożyć Tongue)

Błękitek działa i nadal dzielnie wozi moje dupsko...




Tyle, że po tej wyprawie stwierdziłem, że rezygnuję z plecaka, bo nie dość, że się zsuwa, to jeszcze zasłania oświetlenie i rejestrację...

Innymi słowy XX wieczny sprzęt z XXI wiecznymi tankbagami wygląda tak:

Tak wiem - bagi zasłaniają całą Jego Rometowatość, ale jest funkcjonalniej i co za tym idzie - bezpieczniej!


RE: Był sobie Ogarek (205) - Ryoko Yuki - 18-07-2022 23:23:52

Daaawno tutaj nic nie pisałem. Nawet się przeraziłem, że tak dawno Tongue
Nie mniej Błękitek żyje i ma się świetnie - ba powoli kończymy 3000 km bezawaryjnej pracy (nie licząc oczywiście regulacji raz na czas odległości na świecy, czy regulacji przerwyacza w miarę jego zużywania, co jest normalną sprawą eksploatacyjną).
I nawr dalsze, górskie trasy nie są dla Niego problemem:


Co prawda na wieżę widokową w Bruśniku to ja Go niosłem, a nie On mnie, ale te kilka km raz na cza można wybaczyć Tongue
Nie zmienia to faktu, że można robić na raz trasę po 100 km i więcej, a przy obecnej cenie paliwa fakt, że zużywam ok 1,5 do 2 litrów benzyny / 100 km jest iście fajną sprawą.


RE: Był sobie Ogarek (205) - Spaceman164 - 18-07-2022 23:59:57

Co to masz za kierownicę? Wygląda jak od WSKi


RE: Był sobie Ogarek (205) - Bob_Harley - 19-07-2022 00:03:54

I taki sprzęt daje radę jakoś po górzystym terenie? Mam w planach przejechać się Szlakiem Orlich Gniazd i mam srogie wątpliwości czy taki Ogarek 200 sobie poradzi po tych górkach Smile


RE: Był sobie Ogarek (205) - Ryoko Yuki - 19-07-2022 00:27:54

(19-07-2022 00:03:54)Bob_Harley napisał(a):  I taki sprzęt daje radę jakoś po górzystym terenie? Mam w planach przejechać się Szlakiem Orlich Gniazd i mam srogie wątpliwości czy taki Ogarek 200 sobie poradzi po tych górkach Smile

cóż... Ogar 205 ma 2x słabszy silnik i 1,5 biegu i daje radę, ale ja jestem masohistą, któremu nie przeszkadza pchanie 90 kg pod górę przez 12 km, więc mnie się nie słucha Tongue

(18-07-2022 23:59:57)Spaceman164 napisał(a):  Co to masz za kierownicę? Wygląda jak od WSKi

Hm... może na zdjęciach Tongue
Zaręczam, że to jest rometowski oryginał (osobiście uratowany przed złomowaniem!)