Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rozmiary dysz gaźnika serii GM - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Rozmiary dysz gaźnika serii GM (/showthread.php?tid=48465)

Strony: 1 2 3


RE: Rozmiary dysz gaźnika serii GM - Szatek - 19-02-2019 21:54:29

Ok, ale mowa tu tylko o oryginalnych dyszach gaźników Rometów, które różnią raczej tylko otworem. Oznaczenie na dyszy to przepustowość, czy średnica w milimetrach? Powiększałeś dyszę do określonego otworu, czy na chybił-trafił?


RE: Rozmiary dysz gaźnika serii GM - Szatek - 20-08-2019 22:57:08

Wiem że odkop, ale mam do dodania pare słów w temacie dysz i ten temat wydaje się odpowiedni.

1. Na każdej dyszy paliwowej, oznaczenie to przepustowość, a nie rozmiar w setnych milimetra.

2. Nie ma w sprzedaży zamienników oryginalnych dysz wolnych obrotów do Rometów.

Dysze które są sprzedawane, mają raczej przepustowość 40 i 45 - a więc są to tylko dysze główne.

Przykładowo, oryginalne dysze gaźnika GM13F to 25 (wolne obroty) i 55 (główna). Prawdopodobnie, jedyne dostępne dysze M4 (bo taki mają gwint) i o takich przepustowościach, to te: https://gmoto.pl/dysza-glowna-typ-dellorto-m4-55,10202.html Jednak, nie pasują P&P - trzeba ztoczyć ich łby na 4 mm (konieczne w przypadku dyszy wolnych obrotów). Prawdopodobnie mają też inny skok gwintu niż oryginalne, ale da radę je wkręcić.

Jak widać, dostępne są raczej wszystkie dysze gaźników Rometów, a więc: 25, 38, 40, 45 (?) i 55.

3. I na koniec, jako ciekawostkę, podaje tabelkę ze średnicami otworów dysz (od jakiegoś samochodu) w milimetrach i ich przepustowości - nie dla dysz gaźników Rometów.



Mam nadzieję, że pomogłem osobom którym zależy na oryginalności ich Rometów Wink


RE: Rozmiary dysz gaźnika serii GM - rafi555 - 21-08-2019 08:41:10

Te oznaczenie nie też warto widzieć na przykład 55 to znaczy ile cieczy przepłynie przed dyszę w ciągu godziny Smile.


RE: Rozmiary dysz gaźnika serii GM - Szatek - 21-08-2019 09:13:14

Nie. To jest przepustowość wody w ciągu jednej minuty - cm3/min Wink