Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komar 2351 zawsze odpala :/ - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Komar 2351 zawsze odpala :/ (/showthread.php?tid=48402)



Komar 2351 zawsze odpala :/ - Filip86 - 04-02-2019 20:39:38

Witam.
Razem z bratem pracujemy nad Komarem z 79 roku. Wzięliśmy go w stanie nie palącym, nieznacznie wybrakowanym ( brak zegara, instalacji elektrycznej).

Wymieniliśmy cewkę podaliśmy paliwo i zapalił. Kwest że nie gaśnie. Instalacji tam jest brak.

Z silnika wychodzą czerwone kable (światła) i niebieski (cewka zapłonowa) przewody się nie stykają w żaden sposób a moto bez żadnych przełączników pali na kopa.

Jak dla mnie jest coś nie tak :/ trochę miałem styczności z elektryką w motocyklach ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie szukać..

Jeszcze jedno - na zdjęciach z neta widziałem ze w niektórych modelach jest mostek zrobiony - my go nie posiadamy i nie wiemy czy tu nie leży problem


RE: Komar 2350 zawsze odpala :/ - bkrukl - 04-02-2019 20:48:08

I tak ma być. Będzie gasł jak zewrzesz zapłon z masą. Lub np niebieski z czerwonym śrubokrętem :-) gaszenie rozwiązane jest w przełączniku w lampie. Zróbcie instalację to będzie działał.


RE: Komar 2351 zawsze odpala :/ - Odrestaurator - 04-02-2019 21:01:49

Wszystko jest jak należy, jak zewrzesz niebieski kabel z silnika z masą to ma zgasnąć, tak działa gaszenie w tym pojeździe. Instalacja jest bardzo prosta łap pomocne zdjęcie:



Schemat znajdziesz bez problemu w internecie.