Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Delta '70 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet Delta '70 (/showthread.php?tid=48284)



Romet Delta '70 - Hanson - 18-01-2019 23:49:06

Przypadkiem stałem się posiadaczem takiego roweru-nie wiem jeszcze co z nim zrobię, ale podoba mi się nawet jak stoi. Stan idealny moim zdaniem-wszystko oryginalne łącznie z oponami. Chromy z pordzewiałym nalotem, lakier całkiem niezły i ładne napisy. Na ramie nr z 70 na początku, a na oponach Degum 71 w kółeczku. Myślę, że jeśli cokolwiek z nim zrobię, to tylko poprawię chromy. Rama zostanie jak jest w oryginale. Nie wiem czy ma to jakąś wartość kolekcjnerską bądź historyczną, więc chętnie zobaczę opinie.
[attachment=18392][attachment=18393][attachment=18394]


RE: Romet Delta '70 - Odrestaurator - 19-01-2019 12:59:58

Mam identyczną w fabrycznym stanie, tylko jeszcze sygnowaną logiem ZZR a nie Romet. Również 70' rok z wartością to różnie, jednego nic dla drugiego coś, rzadki model ogólnie.


RE: Romet Delta '70 - Hanson - 23-01-2019 23:27:57

Przez stan fabryczny rozumiemy zachowanie w stanie oryginalnym bez remontu, czy odrestaurowany do stanu fabrycznego?Ja np. bardziej cenię pojazdy które dotrwały w oryginale do naszych czasów, eksploatowane ale mają taką duszę której nie ma wycukierkowany odrestaurowany pojazd( ta opinia dotyczy także motocykli, samochodów i innych). Moja opinia wynika z tego, że o wiele łatwiej jest kupić złom i doprowadzić do pięknego stanu niż kupić sprzęt nadgryziony zębem czasu, ale zachowany w komplecie. A jak jeszcze jest w pełni sprawny to pełnia radości. Ale to tylko moje zdanie. W wolnej chwili może zajmę się chromami, ale ramę zostawię w oryginalnym lakierze.