Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
gdzie są sklepy większe - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Pozostałe pytania (/forumdisplay.php?fid=210)
+--- Wątek: gdzie są sklepy większe (/showthread.php?tid=48177)



gdzie są sklepy większe - glennSKii - 02-01-2019 06:50:15

witam

mieszkam w Tczewie i mam powoli remont: Komar 2351.

Chciałbym pierwszy "ładunek" zakupy zrobić w sklepie "fizycznym" a nie przez internet.

Więc pytania takie:
1) jakie sklepy są NAJWIĘKSZE/najlepsze w kraju? (tam gdzie normalnie wchodzisz do środka a nie tylko-na-internet.)
2) jakie sklepy niedaleko Tczewa są wart zwiedzania? (Kociewie, okolice Trójmiasta, Żuławy, Kujawy.

3) Czy ktoś robi tapicerstwo do siedzenia w różnych kolorach?
4) Czy ktoś niedaleko mnie robi renowację silników?

Dzięki!


RE: gdzie są sklepy większe - rafi555 - 02-01-2019 17:18:40

W Dębicy jest dobry sklep.


RE: gdzie są sklepy większe - Odrestaurator - 02-01-2019 19:04:42

Znam kilka stacjonarnych sklepów, ale chyba za daleko dla Ciebie, np. Lantis czy Jackmotors, oni też mają stacjonarne sklepy. Jeśli chodzi o części używane (np. takie których jako nowe już nie dostaniesz) i nowe to w Zabrzu stacjonarnie sprzedaje nasz forumowy kolega Kanilox, ma też stronę internetową motokam. Tapicerkę powinien ogarnąć każdy tapicer, ale jak chcesz koniecznie takiego wyspecjalizowanego w motocyklach, to też jest ich sporo, jedynie działają wysyłkowo najczęściej. Tak samo z silnikami, nawet na forum jest sporo takich którzy się tym zajmują. Ja stacjonarnie i wysyłkowo też sprzedaję części, ale tylko używane (ew. nowe jak wpadną) z tym że sprzedaję wtedy gdy mam dostawę, obecnie nic nie ma.

A z tymi sklepami to z góry Ci powiem że stacjonarnie się nie opłaca, np. u mnie jest jeden większy sklep a ceny mają z kosmosu. Najtańsza dętka chińska do Komara kosztuje u nich 30zł, podczas gdy na internecie 10zł + wysyłka 12zł. Często też mają najtańsze i najgorsze części a sprzedają je drogo, bo w okolicy nie ma konkretnej konkurencji. Kurierzy w każde miejsce kraju dowożą teraz paczki w przeciągu 2-3dni, czyli szybko, warto poczekać. Internetowo mogę polecić jak i stacjonarnie:
Jackmotors, Gmoto ewentualnie, SkuterDębica. Przemyśl to. Wysyłka na JM kosztuje 12zł po przelewie, 14zł pobraniowo DHL-em.


RE: gdzie są sklepy większe - klodian2002 - 02-01-2019 19:22:05

Na twoim miejscu kupowałbym w internetowych sklepach, większy wybór i dobra cena, przy większych zamówieniach dostawa gratis. Ja osobiście kupuję części na Gmoto - do Rometów mają prawie wszystko, a po za tym mam u nich rabaty :F