Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. (/showthread.php?tid=48144)



Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - RaszkoV - 22-12-2018 19:28:22

Witam , mam jedno pytanie dotyczące przeglądu.
Kupiłem Kadeta z dokumentami , lecz nie posiada on dowodu . Aktualne Ubezpieczenie oraz tablica z umową są. Na umowie pomiędzy mną i właścicielem z dowodu widnieje adnotacja że dowód został zagubiony . I teraz pytanie: Czy diagnosta nie będzie robił mi problemów ze względu na brak dowodu ?

Oczywiście kadet jest zarejestrowany .


RE: Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - aeroxteam2 - 22-12-2018 23:14:52

Sprzedający nie moze ci sprzedac bez dowodu rejestracyjnego. Jest jednak mozliwosc zeby go nie wyrabiał. Musi iść do Wk gdzie byl zarejestrowany i pobrac zaswiadczenie o tym.ze jest on tam na niego zarejestrowany. Wpisują adnotacje ze wydają takie zaswiadczenie w celu sprzedaży. Koszt 17 zl. Ostatnio to przerabiałem .Oczywiscie na umowie musi byc adnotacja ze dowód zagubiony i ze wystawiono zaswiadczenie.


RE: Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - dayan - 23-12-2018 01:03:44

Przegląd można zrobić na podstawie dowodu rej. (twardy, miękki) lub karty pojazdu.
Zasięgałem informacji na stacji kontroli i rozmawiałem z kobitką z WK. Na szczęście dowód rej. się znalazł :-)
Sytuacja tyczy się pojazdu zarejestrowanego na białe blachy.


RE: Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - czankete - 23-12-2018 08:47:38

(22-12-2018 23:14:52)aeroxteam2 napisał(a):  Sprzedający nie moze ci sprzedac bez dowodu rejestracyjnego. Jest jednak mozliwosc zeby go nie wyrabiał. Musi iść do Wk gdzie byl zarejestrowany i pobrac zaswiadczenie o tym.ze jest on tam na niego zarejestrowany. Wpisują adnotacje ze wydają takie zaswiadczenie w celu sprzedaży. Koszt 17 zl. Ostatnio to przerabiałem .Oczywiscie na umowie musi byc adnotacja ze dowód zagubiony i ze wystawiono zaswiadczenie.
...oprócz zdania pierwszego i ostatniego z resztą zgadzam się w 100%. W listopadzie na tej zasadzie zakupiłem garbuskę '73 (dowód lata temu właściciel zapodział gdzieś podczas przeprowadzki). Po wizycie w WK i odszukaniu w archiwum, że motocykl nadal jest zarejestrowany wydano nam zaświadczenie potwierdzające ten fakt Wink...


RE: Przegląd bez dowodu rejestracyjnego. - heli126 - 23-12-2018 12:55:54

Zaświadczenie potwierdzające dane z utraconego dokumentu np. dowodu rejestracyjnego może też uzyskać nowy właściciel po zakupie, przy czym musi odwiedzić ten wydział komunikacji, który ostatnio zarejestrował pojazd na stałe i pokazać dokument własności (np. umowę sprzedaży), dowód tożsamości oraz wypisać stosowny wniosek.
Oczywiście najlepiej wpisać wtedy na umowie, że dowód rejestracyjny zagubiony przez sprzedającego lub poprosić go o dodatkowe oświadczenie w tym temacie.
Niestety z samym zaświadczeniem diagnosta nie może wykonać badania technicznego.
Trzeba zarejestrować pojazd na tzw. czasową tablicę i otrzymać pozwolenie czasowe, by móc załatwić przegląd.
Natomiast zaświadczenie "zastępuje" zagubiony dowód rejestracyjny na potrzeby wydziału komunikacji i formalności administracyjnych.