Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Elektryka (/forumdisplay.php?fid=222)
+--- Wątek: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru (/showthread.php?tid=47993)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 19:26:44

Witam po umyciu mój ogar200 nie chciał odpalać więc postanowiłem wysuszyć filtr powietrza i dalej nic. Wymieniłem fajkę, swiecę i dalej nic, wymieniłem olej w silniku i wcale nie chce odpalić. Postanowiłem odkręcić kopułe z elektryką i zauważyłam tam pełno wody. Wymieniłem kondensator, oraz założyłem nową uszczelkę. Nadal nie chce odpalić ... aaa jak próbuję odpalić to z rury wydechowej leci olej.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Dawdzio - 29-11-2018 20:13:18

Wysuszyłeś cały zapłon?
Olej czy czarna maź?


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wodnik - 29-11-2018 20:21:30

Może woda dostała się do gaźnika? Odkręcić przedmuchać, przy okazji czyszczenie będzie Rolleyes


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 20:42:50

Tak wysuszyłem, czarna maź leci z okolic rury i się dusi i leci tego co raz więcej

Nie czyściłem gaźnika, jutro przeczyszcze i dam Wam znać Wink


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Dawdzio - 29-11-2018 20:45:19

Czarna, gęsta maź to nie olej, a nagar - typowa dla dwusuwów pozostałość po spalaniu oleju z benzyny.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wodnik - 29-11-2018 20:46:05

Tak z ciekawości, czy do mycia myjka ciśnieniowa był używana?


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 20:46:48

Nie, używałem szlaufa ;P

A mogło się coś spalić w elektryce ? Bo próbowałem go odpalić na hama i odpalał i działał na wysokich obrotach i gasł

A mogło się coś spalić w elektryce ? Bo próbowałem go odpalić na hama i odpalał i działał na wysokich obrotach i gasł


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - rafi555 - 29-11-2018 21:54:26

Iskra jest dobra ? Pali po dolaniu paliwa do cylindra?


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 22:03:09

Iskra jest dobra, a czy pali po dolaniu paliwa do cylindra to nie wiem bo nie próbowałem.


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - mateuszmk - 29-11-2018 22:10:17

XDDD umyłeś cały motor?

może woda dostała się do cylindra w co wątpię


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 22:23:22

Nie wiesz połowe Tongue

No bo była tam woda Big Grin


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - mateuszmk - 29-11-2018 22:58:39

i chodzi Ci już

? ***** !!!!!


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 29-11-2018 23:09:07

Nie bo jutro będę go robił to zobaczy się co będzie Wink


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - PanRolnikBezNazwy - 30-11-2018 21:16:04

Wyczyściłem gaźnik husteczką wilgotną. Mam gaźnik wrzucić do ciepłej wody czy wystarczy husteczką wszystko ładnie przetrzeć i przedmuchać ?


RE: Silnik nie chce odpalać po umyciu motoroweru - Wodnik - 30-11-2018 22:05:38

Wycierać w środku to odradzam bo czy to ze szmatki czy chusteczki jakieś syfy mogą zostać. Jedynie wstępne czyszczenie z większego brudu kiedy jeszcze zamontowany na motocyklu jeszcze gaźnik jest. Po rozebraniu jakimś pędzelkiem w naczyniu z benzyną umyć części i tak samo z korpusem gaźnika. Wszystko przedmuchać później sprężonym powietrzem zwłaszcza wszystkie kanały i składać.

A co do ciepłej wody no to jeśli woda była i zamarzła w środku bo mrozi ostatnio to możesz zrobić tak ale lepiej w ciepłe miejsce dać i wodę sprężonym powietrzem ,,wygnać" i potem czyszczenie i mycie. zab