Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie (/showthread.php?tid=47825)

Strony: 1 2


Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Protektor - 06-11-2018 19:18:55

Witam. motorynka po rozgrzaniu gasnie. kiedy zrobie kilka km az silnik sie rozgrzeje i wrzuce na luz, to motorynka przygasa a zachwile gasnie calkowicie. regulowałem gaznik - nic to nie dalo. zmieniłem też cewke zapłonową na starą oryginalną - bez zmian i nową( ale nie chińską ) i nadal to samo. ktos moze wie co moze byc przyczyną?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - rafi555 - 06-11-2018 19:42:09

Jaką masz świece?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Protektor - 06-11-2018 20:09:39

Starą oryginalną Iskrę, bo na tej najlepiej silnik pracuje


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - zakrzes - 06-11-2018 20:38:40

Sprawdź czy magneto nie ociera o cewkę.


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - ptrcichy - 06-11-2018 21:20:25

Może po rozgrzaniu tłok puchnie?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - tommy - 06-11-2018 21:54:05

Wymień simeringi na wale.


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Protektor - 06-11-2018 21:57:25

magneto kiedys ocierało natomiast teraz już nie. puchnący tłok raczej nie, bo wczoraj jeszcze bylo wszystko ok, dopiero dzisiaj takie objawy jak w temacie.
Dlaczego przyczyną mogą być simeringi ?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - bkrukl - 06-11-2018 22:02:51

Może za mało paliwa? Np zapchany gaźnik lub kranik...


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Dawdzio - 06-11-2018 22:28:35

Myślę, że chodziło bardziej o ciepłotę świecy, tj. jej symbol, typ.

Gdyby nie wystarczało paliwa to przed zgaśnięciem silnik wchodziłby na bardzo wysokie obroty. W tym przypadku gaśnie sam z siebie.

Czy robiłeś coś przy motorynce zanim zaczęła gasnąć lub wczesniej? Co dokładnie?
Sprawdzałeś zapłon, przerwę na przerywaczu i na świecy?
Podczas jazdy odczuwasz spadek mocy?
Regulacja gaźnika nie rozwiązuje problemu, ale czy podczas regulacji silnik reaguje na zmiany w ustawieniu?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Protektor - 06-11-2018 22:46:55

Był robiony remont, ale wszystko było ok. Gaśnięcie zaczęło się pojawiać dzisiaj. Zapłon ustawiony na 3mm przed GMP, przerwa na platynkach niestety ustawiona na oko :/ ( ale przedtem nie występowały takie objawy jak teraz ). Podczas jazdy nie odczuwam spadku mocy, wszystko jest w porządku. Podczas regulacji silnik reaguje na zmiany w ustawieniu.


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - rafi555 - 06-11-2018 23:04:38

No właśnie jaką ciepłotę ma świeca?


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - Protektor - 06-11-2018 23:16:14

na świecy jest tylko napisane "75" w trójkącie


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - seler1500 - 06-11-2018 23:36:46

No, 023 ma mieć świecę F80 ;D chociaż to nie powiedziane bo mi chodził dobrze od f60 do f100 a najlepiej na f95ps z malucha Big Grin


RE: Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - tommy - 07-11-2018 13:30:04

Po rozgrzaniu się silnika może dochodzić do rozszczelnienia komory korbowodowej, a co za tym idzie spadek lub całkowity brak podciśnienia i silnik nie pobiera mieszanki paliwowo-powietrznej, może być też potrzebne ponowne rozpołowienie silnika i wymiana uszczelki między karterami bo niekoniecznie simeringi przepuszczają. Miałem podobny problem długo się z nim borykałem i po wymianie uszczelnienień problem zniknął.
Lecz to jest moja opinia poparta tylko i wyłącznie moimi doświadczeniami oraz twoim opisem który pokrywa się z objawami które miałem u siebie.
Słyszałem jeszcze o wadzie konstrukcyjnej zapłonu w motorynce ale nie podejrzewam, że to może mieć związek.


Motorynka po rozgrzaniu gaśnie - bzzxc - 07-11-2018 17:19:18

Ta wada konstrukcyjna objawia się tym, że ośka przerywacza potrafi dostać luzu, co na początku powoduje problemy z rozruchem, a po jakimś czasie uniemożliwia uruchomienie silnika. Nie ma to jednak związku z temperaturą silnika.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka