Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ja mu w gas, a on zgas - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ja mu w gas, a on zgas (/showthread.php?tid=47691)

Strony: 1 2


RE: Ja mu w gas, a on zgas - bkrukl - 16-10-2018 21:32:23

Darek23 wymieniłem jeden simmering. Ten od zapłonu. Co do gaźnika to pisałem że na 3 gaźnikach to samo.

Uszczelka pomiędzy gaźnikiem a cylindrem jest nowa. Głowicy nie zdejmowałem... Aleeeee....
Po mocniejszym dokręceniu głowicy jest deeelikatnieee lepiej... Znaczy troszeczkę wyżej się wkręca... Wiec może gdzieś tam jednak jest uszczelka wydmuchana...

Teraz wygląda to tak:
https://youtu.be/CAi-Dfu4K_w


RE: Ja mu w gas, a on zgas - darek23 - 17-10-2018 07:58:15

Mogłeś zmienić oba simmery wtedy miałbyś pewność. Teraz nie wiadomo czy drugi nie ma jakiegoś przedmuchu. Chociaż po tym co widać na filmie poszedłbym w stronę regulacji. Porządnie dograć zapłon to na początek. Sprawdź czy bolec na którym siedzi młoteczek przerywacza nie ma luzu, czy przerywacz się równo schodzi. Często takie pierdoły powodują podobne objawy. No i oczywiście ustaw i przerywacz i wyprzedzenie zapłonu. Co do podmian gaźnika dobrze mieć jeden sprawdzony, najlepiej z działającego moto, masz pewność wtedy że można gaźnik wykluczyć. No i oczywiście dobra sprawdzona świeca, bo czasem kupisz nową i nie chodzi jak trzeba. Przy takich objawach trzeba się czasem nagłowić i narobić zanim znajdzie się przyczynę.


RE: Ja mu w gas, a on zgas - bkrukl - 17-10-2018 08:03:21

Było sprawdzane 5 świec, 2 zapłony i 3 gaźniki.


RE: Ja mu w gas, a on zgas - bkrukl - 17-10-2018 18:49:11

To znowu ja :-) wyciągnąłem silnik na stół. I tak:
Cylinder miał robiony szlif. Widać ukośne kreseczki (siateczkę) wiec niedawno był robiony.
Pierścienie i tłok idealne do cylindra pasujące.
Ale uszczelka pod cylindrem stara jakaś, uwalona olejem z obu stron.
Zastanawia mnie też olej w komorze korbowej... Raczej nie powinno go tam być? :-)


RE: Ja mu w gas, a on zgas - NoSeLatamTrochu - 17-10-2018 19:02:23

Wymień te uszczelki i daj znać


RE: Ja mu w gas, a on zgas - bkrukl - 17-10-2018 19:22:08

Uszczelki wymienie wszystkie. Jestem w polowie rozbierania silnika. Łożyska i simmeringi nowe też założe. Nie bede tego wszystkiego rozbierał 10 razy...


RE: Ja mu w gas, a on zgas - seler1500 - 17-10-2018 20:59:35

Tylko nie zakładaj tej białej papierowej uszczelki, albo kup na JM z klingierytu albo dotnij sam.

Poza tym to wcale nie musi być za dużo powietrza. Miałem dzisiaj to samo w kadecie - pali ładnie, ale zdycha po dodaniu gazu. Problem - uszkodzony przerywacz.


RE: Ja mu w gas, a on zgas - bkrukl - 17-10-2018 21:13:35

Seler1500 tylko że ja podmieniałem zapłon na taki który działa w moim komarze... Wymieniałem też same platynki na nówki.
A po zdjęciu cylindra w komorze korbowej był olej... Wogóle silnik poskładany na sam sylikon był... Nie dziwne że zasysał olej...
Uszczelki mam wycięte od prawie roku. Miały iść do mojego polo. Pójdą tutaj.