Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Naprawa impulsatora romet chart [K] - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Naprawa impulsatora romet chart [K] (/showthread.php?tid=47668)



Naprawa impulsatora romet chart [K] - Czapka - 12-10-2018 16:44:10

Witam odrazu mówię że nie jestem pewny dobrego działu więc przepraszam
Chciałbym naprawić (nawinąć) impulsator i chce się zapytać czy ktoś to już robił i czy może podzielić się swoimi doświadczeniami od czago zacząć jak spowrotem skleić


RE: Naprawa impulsatora romet chart [K] - grek132 - 12-10-2018 18:14:37

dział zly :/
Jeśli chodzi o naprawe to ja robiłem to u siebie drut nawojowy pochodził z uzwojenia sieciowego jakiegoś transformatora ( strona pierwotna czyli 230v) początek drutu musisz przylutować do rdzenia ( tam jest chyba też taka blaszka nie pamiętam dokładnie osobiście przylutowałem do samego rdzenia impulsatora) oraz do tego kabel który będzie łączyć rdzeń (mase) z rdzeniem reszty cewek ( można powiedzieć że z ich masą ) . Nawijałem drut obok druga . Ile zwojów ? nie wiem nawijałem tak by obydwie cewki sie ze sobą zbytnio nie stykały . potem lecisz tak samo drugą i do tego uzwojenie lutujesz do kabla który idzie do modułu .
osobiście zepsułem obudowę tym że ją rozciąłem na pół i potem przykleiłem sam impulsator do połówki w której była blaszka z śrubką mocującą do statora .
impulsator dzałał ale trzeba dobrze ustawić same cewki bo będą jaja - sam u siebie to z 3 razy ustawiałem ;v
osobiście polecam jeśli masz jakieś stare trafo lub coś z czego możesz je wyciągnąć oraz dużo cierpliwości do takiej roboty


RE: Naprawa impulsatora romet chart [K] - Czapka - 12-10-2018 20:41:17

chyba nie będę sie z tym bawił po rozebraniu masło maślane powoli doszedł bym jak to zrobić ale szkoda zachodu